563 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministri Konjufca në Selanik, rinia kosovare të mos izolohet nga përspektiva evropiane

Selanik, 24 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z. Glauk Konjufca, po merr…

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin jo-rezident të Republikës së Guineas

Prishtinë, 21 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Repubikës së Kosovës, z. Glauk Konju…

MPJ
Deklaratë e Ministrit Glauk Konjufca rreth lajmit për njohjen e Kosovës nga Xhamajka

Prishtinë, 21 shkurt 2020 - Mbrëmë, Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerik&…

MPJ
Ministri Konjufca shfuqizon vendimet e kundërligjshme për konsujt

Prishtinë, 20 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca duke u mbështetur në nenin 93,…

MPJ
Ministri Konjufca shpreh ngushëllime popullit turk për viktimat e termetit

Prishtinë, 24 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z. Glauk Konjufca, …

MPJ
Ministri Konjufca: Me Shqipërinë ka gjithmonë hapësirë për bashkëpunim

Prishtinë, 19 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z. Glauk…

MPJ
Ministri Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e diasporës shqiptare

Ministri Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e diasporës shqiptare Shtutgart, 18 shkurt 2020 - Me rastin e 12-vjetorit t&eum…

MPJ
Ministri Konjufca në Nyrnberg, shënohet 12-vjetori i Pavarësisë dhe njëvjetori i rithemelimit të Shkollës Shqipe

Nyrnberg, 17 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z.GlaukKonjufca, pas përfundimit të Konferenc&eu…

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorët e vendeve anëtare të SEECP

Prishtinë, 18 shkurt 2020 – Ambasadorët e vendeve anëtare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglin…

MPJ
Republika e Kosovës, partnere kredibile e Koalicionit Global Kundër Daesh

Londër, 19 shkurt 2020 - Në cilësinë e kryesuesit të delegacionit të Republikës së Kosovës, Zv.Drejt…

MPJ
Ministri Konjufca vazhdon takimet me ambasadorë, kërkon forcim të mbështetjes për Kosovën

Prishtinë, 13 shkurt 2020–Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufc…

MPJ
Ministri Konjufca falënderon homologun e tij italian për vizitën e shpejtë dhe mbështetjen e gjithanshme

Prishtinë, 11 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca,  një …

MPJ
Ministri vlerëson raportet e mira me Çekinë, gati të pres kryediplomatin çek në Prishtinë

Prishtinë, 7 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të premten…

MPJ
MPJD dënon dhunën e ushtruar ndaj presidentit venezuelas, Juan Guaido

Prishtinë, 14 shkurt 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD) vazhd…

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin austriak, i kërkon ndihmë për të ndalë fushatën e Serbisë

Prishtinë, 6 shkurt 2020 -  Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të enjten,…

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Heldt, me Gjermaninë bashkëpunim të gjithanshëm

Prishtinë, 5 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të mërkur&e…

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Sakar, konfirmohen raportet e mira me Turqinë

Prishtinë, 5 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të më…

MPJ
Kosova dhe Britania e Madhe do të kenë raporte të shkelqyeshme edhe pas Brexit-it

Prishtinë, 5 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, priti të më…

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorin Orlando

Prishtinë, 5 shkurt 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të m&…

MPJ
Në MPJ u bë dorëzim-pranimi i detyres ministrore

Prishtinë, 4 shkurt 2020 – Ministri i ri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, të ma…

MPJ
Ministri Pacolli në Berlin: Kërcënimi më i madh për Ballkanin Perëndimor është tregtia e paligjshme e armëve nga shteti serb

Berlin, 31 janar 2020 – Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, njëherësh Ministër i Punëve t…

MPJ
MPJ udhëzon shtetasit e Kosovës të shmangin udhëtimet në Kinë

Prishtinë, 30 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme u bën thirrje shtetasve të Republikës së Kosovë…

MPJ
MPJ mirëpret propozimin amerikan për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

Prishtinë, 29 janar 2020 – Pas nxjerrjes së propozimit për paqe në Lindjen e Mesme nga Shtetet e Bashkuara të Amer…

MPJ
MPJ njoftohet nga BE-ja për largimin zyrtar të Britanisë së Madhe

Prishtinë, 29 janar 2020 - Ministria e Punëve te Jashtme e Republikës së Kosovës është njoftuar zyrtarisht nga…

MPJ
Betohen diplomatët e rinj të Shqipërisë, të pranishëm edhe ministrat Cakaj e Pacolli

Tiranë, 27 janar 2020 – Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës së Kosovës, njëherësh Minist&…

MPJ
Kosova bëhet anëtare e ICAR

Prishtinë, 30 janar 2020 – Kosova është bërë anëtare e Komitetit Ndërkombëtar për Regjistrimin…

MPJ
Hyn në fuqi “Marrëveshja për luftë kundër trafikimit me qenie njerëzore”, me Maqedoninë e Veriut

Prishtinë, 28 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme njofton se ka hyrë në fuqi marrëveshja ndërkombë…

MPJ
Masakra e Reçakut, Ministri Pacolli bën thirrje për vendosjen e drejtësisë

Prishtinë, 15 janar 2020 - Me rastin e përvjetorit të Masakrës së Reçakut, Ministria e Punëve të Jashtme e R…

MPJ
Delegacioni i MPJ-së në Iowa, përfaqëson Kosovën në ceremoninë shtetërore të Gardës Kombëtare

Des Moines, 16 janar 2020 – Me ftesë të Goverantors së shtetit Iowa, znj.Kim Reynolds, në cilësinë e për…

MPJ
Kosova përkrah aleatëve, dënon sumlet ushtarake të Iranit ndaj bazave amerikane në Irak

Prishtinë, 10 janar 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon sulmet ushtarake të…

MPJ
MPJ me udhëzime për misionet diplomatike dhe shtetasit e Kosovës në Lindjen e Mesme

Prishtinë, 8 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës njofton të gjithë shteta…

MPJ
Akademia Diplomatike mban trajnimin për protokollin shtetëror

Prishtinë, 16 janar 2020 - Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovë…

MPJ
Fillon trajnimi “Fulbright” për lidership dhe menaxhment për nivelin e lartë të MPJ-së

Prishtinë, 20 janar 2020 - Akademia Diplomatike e Republikës së Kosovës, me përkrahjen e Ambasadës së Shteteve…

MPJ
Përfaqësuesit e MPJ-së takohen me Gardën Kombëtare të Iowa-s

Des Moines, 14 janar 2020 - Gjatë ditës së dytë të vizitës në Iowa, Zv.Drejtori i Përgjithshëm, z.As…

MPJ
Hyn në fuqi “Marrëveshja për njohjen reciproke të patent shoferëve”, Kosovë – Maqedoni e Veriut

Prishtinë, 14 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme njofton se ka hyrë në fuqi “Marrëveshja pë…

MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar me Maqedoninë e Veriut

Prishtinë, 14 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme njofton se ka hyrë në fuqi Marrëveshja IPA II pë…

MPJ
Zëvendësministrja Vuniqi priti në takim drejtoreshen gjermane për Evropën Jug-Lindore

  Prishtinë, 10 dhjetor 2020 – Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, znj.…

MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar me Republikën e Shqipërisë

Prishtinë, 16 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme njofton se ka hyrë në fuqi Marrëveshja IPA II pë…

MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar me Republikën e Malit të Zi

Prishtinë, 16 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme njofton se ka hyrë në fuqi Marrëveshja IPA II për vi…

MPJ
Iowa, Delegacioni i MPJ-së u prit nga Zëvendës Guvernatori dhe Sekretari i Shtetit

Des Moines (Iowa), 13 janar 2020 – Një delegacion i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kos…

MPJ
Kosova uron Juan Gauido, dënon Maduron për dhunim të demokracisë në Venezuelë

Prishtinë, 10 janar 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës është duke përcjell…

MPJ
Ambasadori Mjeku akreditohet te Mbreti Saudit Selman

Rijad, 8 janar 2020 - Ambasadori i Republikës së Kosovës, z.Lulzim Mjeku i dorëzoi të mërkurën letrat kredenci…

MPJ
MPJ fton shtetasit e Kosovës që mundësisht të shmangin udhëtimin nëpër Serbi

Prishtinë, 6 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës njofton të gjithë s…

MPJ
Kosova në Frankofoni - befasi e këndshme

Prishtinë, nëntor 2019 - Megjithëse Kosova nuk është një vend Frankofon, ka marrë vendimin e mahnitshëm pë…

MPJ
Kosova alarmon Bashkimin Evropian për arrestimin e shtetasit kosovar në Serbi

Prishtinë, 4 janar 2020 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon ashpër arrest…

MPJ
Kosova dënon sulmet ndaj Ambasadës Amerikane në Bagdad

Prishtinë, 3 janar 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon fuqishëm sulmet e f…