Arkivi

Maj 2015
H Ma E P Sh D
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ministritë e listuara alfabetikisht sipas shtetit

A

TOP

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

Y

Z

 Stay Connected with MFA

Thaçi në KS të OKB: Kosova do ta fitojë edhe betejën për integrim në BE dhe NATO

26.05.2015

New York, 26 maj 2015 – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në seancën e radhës të Këshillit të Sigurimit të...më shumë

Ambasadori Ismaili dekorohet me Medaljen për Shërbim të Shquar nga Garda Kombëtare e Shtetit të Iowa-s

26.05.2015

Johnston/Iowa, maj 2015 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Akan Ismaili, është dekoruar me medaljen për “Shërbim të shquar” nga Garda Kombëtare e shtetit të Iowa-s, në një...më shumë