Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ambasadorja Geci Sherifi dorëzoi kredencialet te Mbreti Suedisë Sh.T. Carl Gustaf XVI

Stockholm, 8 maj 2019 - Ambasadorja e Republikës së Koso…

09 May 2019

MPJ
Komunikatë për media

Prishtinë, 2 maj 2019 - Zëvendëskryeministri i Parë…

03 May 2019

MPJ
Komunikatë për media

Prishtinë, 2 maj 2019 - Zëvendëskryeministri i Parë…

02 May 2019

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Njoftim - Ditë pushimi19.06.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri njofton të interesuarit se me rastin e Festës së Fronleichnam në Austri, puna me palë në Ambasadë dhe...më shumë
Verërat e Kosovës të gatshme për tregun belg 05.03.2019Gjatë datave 25-27 shkurt përfaqësues të kompanive StoneCastle dhe Suhareka, duke përfshirë edhe pronarët z. Avdi Gecaj dhe z. Haziz Tafaj, qëndruan në...më shumë
Pjesëtarë të Policisë se Kosovës vazhdojnë suksesshëm misionin e tyre në Frontex25.06.2019Sofje, 25 Qershor, Ambasadori Edon Cana dhe stafi i Ambasadës se Republikës se Kosovës ne Sofje, kanë pritur ne një takim zyrtarin e Policisë se Kosovës Arif...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Ambasada e Kosovës në Berlin shënon 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës17.06.2019Nën organizimin e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Gjermani, sonte në Berlin, në hapësirat e Commerzank, ndërtesë kjo e cila...më shumë
Në Ambasadën e Kosovës në Hagë promovohet libri i parë turistik për Kosovën në gjuhën holandeze15.06.2019Hagë, 15 maj 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Hagë ka organizuar një ceremoni ku është promovuar libri i parë turistik për...më shumë
Ambasadori Kallaba merr pjesë në ceremoninë e diplomimit të studentëve kosovarë në Universitetin e Agronimisë13.06.201913 qershor, 2019 - Me ftesë të Rektorit të Universitetit të Agronomisë Prof. Dr. Laszlo Palkovics DSc., Ambasadori Kallaba mori pjesë në ceremoninë e diplomimit...më shumë
Ambasada e Kosovës në Itali organizoi konferencën “Ndërhyrja humanitare e NATO-s në Kosovë – 20 vjet pas luftës”28.03.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali, ka ribashkuar protagonistët e politikës italiane të 20 viteve më parë, roli i te cilëve ishte vendimtar...më shumë
Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia Veriore prezantojnë ofertat e tyre turistike në JATA25.06.2019Tokio, 18 qershor 2019 – Në bashkëpunim me Shoqatën Japoneze të Agjencive Turistike (tutje JATA), ambasadat e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë Veriore...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Dedaj u prit nga kryetari i Strugës, Ramiz Merko 08.03.2019Strugë, 6 shkurt 2019 - Në kuadër të vizitave të komunave të ndryshme në Maqedoninë e Veriut, ambasadori i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj u...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Kosova me Ambasadore edhe në Amerikën Jugore19.06.201919 Qershor 2019 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Panama znj. Zana Rudi i ka prezantuar Letrat Kredenciale para Presidentit të Republikës së Guajanës...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Pjesëmarrësit e Forumit të Bizneseve vizitojnë Ambasadën e Kosovës në Slloveni22.05.2019Lubjanë, 22 maj 2019 - Ambasada e Kosovës në Slloveni është vizituar sot nga pjesëmarrësit dhe organizatorët e Forumit të Bizneseve që është...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca priti në takim ambasadorin e Belgjikës28.02.2019Bernë, 28 shkurt 2019 – Ambasadorja Nazane Breca, ka pritur në një takim njohës në Ambasadë, ambasadorin e ri të Mbretërisë së Belgjikës...më shumë