3409 - Single_lajmi | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
  • SHARE
  • PRINT

Rita Ora fiton çmimin “Best Pop” në “The Global Awards”

Prishtinë, 2 mars 2018 - Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar.

 

Këngëtarja javën e kaluar mbajti një koncert madhështor, ku sipas së cilës, në sheshet kryesore të Prishtinës ishin rreth 300 mijë vetë. Ajo në orët e vona të ditës së sotme ka fituar edhe një çmim ndërkombëtar, duke iu vlerësuar karriera e gjertanishme. 

 Bukuroshja jonë fitoi çmimin “Best pop” në ceremoninë “The Global Awards”, i cili u zhvillua në kryeqytetin britanik të Londrës. Paraprakisht, 27-vjeçarja ka perfomuar këngët e njohur që janë shndërruar hite botërore “Anywhere” dhe “Your song”. Pos kësaj kënge, Ora ka interpretuar edhe këngën “For You”, ku është ngjitur në skenë edhe Liam Payne. Ndryshe, Rita është duke punuar në projekte të reja muzikore, të cilat do të jenë pjesë e albumit të ri. 

Burimi: https://telegrafi.com/rita-ora-fiton-cmimin-best-pop-ne-global-awards/

Foto Galeria