3392 - Single_lajmi | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
  • SHARE
  • PRINT

Filmi “Martesa” do të shfaqet në Norvegji

Prishtinë, 20 shkurt 2018 - Filmi i metrazhit të gjatë “Martesa”, më regji të Blerta Zeqirit do të shfaqet në “Kosmorama International Trondheim Film Festival” në Norvegji, shkruan KultPlus.

 

Në këtë film që shtjellohet dashuria nëpërmjet një trekëndëshi, me rolet e tyre luajnë aktorët: Adriana Matoshi, Alban Ukaj e Genc Salihu. E gjithë ngjarja shtjellohet, para dhe gjatë martesës së Bekimit me Anitën, e cila nuk është në dijeni se Bekimi është ende në dashuri me shokun e tij më të mirë Nolin. Filmi do të shfaqet në fillim të muajit mars më datë 7, 8 dhe 11 mars.

Burimi: http://www.kultplus.com/filmi/filmi-martesa-te-shfaqet-ne-norvegji/ 

Foto Galeria