579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Gërvalla dhe Xhaçka lansojnë iniciativën e përbashkët për diplomaci kulturore #ColoursofAlbanians
Elbasan, 26 nëntor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në takimin e Kartës së Adriatikut: Lufta është kthyer sërish si kërcënim real në Ballkan
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla mori pjesë ...
MPJ
Ministrja Gërvalla takohet me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, z. Gabriel Eskobar
Zagreb, 23 nëntor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika G&...
MPJ
Delegacioni i Kosovës takohet me senatorët amerikanë në Forumin e Sigurisë në Kanada
Halifax, 21 nëntor 2021 - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e shoqëruar nga zëvendëskryeministrja njëher&...
MPJ
Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan delegacionin e deputetëve gjermanë
Halifax, 21 nëntor 2021 - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe e  Diaspor&...
MPJ
Kosova dhe Franca thellojnë bashkëpunimin kulturor, nënshkruhet marrëveshja mbështetëse mes ministrive dhe ambasadës franceze
Prishtinë, 16 nëntor 2021 - Republika e Kosovës dhe ajo e Francës kanë thelluar bashkëpunimin ndërshtetëror, duke n&...
MPJ
Fondi i Ballkanit Perëndimor shpall thirrjen e IV-të për propozim projektesh
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) e Republikës së Kosovës ka kënaqësi t’...
MPJ
Gërvalla zhvillon takime me homologët nga Austria dhe Bullgaria, flasin për të ardhmen e përbashkët evropiane
Bruksel, 16 nëntor 2021 - Në margjina të takimit të ministrave të jashtëm në kuadër të Procesit të Bashk&...