466 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Dialogun Kosovë – Serbi nuk mund ta ndalë askush

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se procesin e dialog…

MPJ
Pacolli: Nuk kemi asnjë notë verbale se ndonjë shtet ka tërhequr njohjen

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, në një intervistë për Radion Evropa …

MPJ
Fjalimi per konferencen e 5te te Ambasadoreve

Konferenca e Pestë e Ambasadorëve Prishtinë, 6 Shtator 2018   I nderuar President i Republikës, I nderuar Kryetar i …

MPJ
Pacolli: Kushdo që udhëheq dialogun s’guxon të flasë për territore

INTERVISTA 25 July, 2018, 17:15   Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë në Bruksel se mund të b…

MPJ
Kosovo busca el reconocimiento pleno mientras celebra su X aniversario

EFE Pristina18 feb. 2018 El ministro de Asuntos Exteriores de Kosovo, Behgjet Pacolli, durante una entrevista con Efe en la que mostró hoy su …

MPJ
Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe Ballkani Perëndimor

Fjalimi i plotë i Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, z Behgjet Pacolli, në konferencën “NATO dhe…

MPJ
Zëvendëskryeministri për "EurActiv" Thaçi: Kosova gjithnjë më afër të ardhmes evropiane

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovë…

MPJ
Prioritetet e reja të Politikës së Jashtme të Kosovës

Nga Hashim Thaçi Shkrim autorial i Zëvendës Kryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm, Hashim Thaçi, në Universit…