465 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Rockuzinë sjellë Metal United World Wide në Kosovë
Prishtinë, 2 maj 2018 - Metal United World Wide (MUWW), koncerti me famë botërore që organizohet në 70 shtete e përfshinë mbi 300 bende t&...
MPJ
Kori i Filarmonisë së Kosovës me tri koncerte në Angli
Prishtinë, 2 maj 2018 - Publiku anglez për herë të parë do të ketë rastin të dëgjojë Korin e Filarmonis&...
MPJ
Aktori shqiptar në një film me Sylvester Stallone e Michael B. Jordan
Aktori shqiptar Marko Caka, vazhdon të jetë protagonist në filmat e mëdhenj hollivudian, shkruan KultPlus.    Kësisoj, së fundmi kanë ...
MPJ
“Frankenshtain” rikthen Ilir Bokshin në Teatrin Kombëtar të Tiranës
“Frankenshtain” bazuar në veprën e Mary Shelley dhe i dramatizuar nga Tim Kelly, është produksioni më i fundit i Teatrit Kombë...
MPJ
“Kosova është kudo” hapi festivalin e letërsisë në St.Gallen
Prishtinë, 30 mars 2018 - Pas turneut me prezantime të përbashkëta në disa qytete të Kosovës, grupi i poetëve “...
MPJ
“With a Cup of Sugar” nëpër SHBA me të vërtetën për Kosovën
Prishtinë, 29 mars 2018 - Pamja e Rugovës sa vjen e del në pah, derisa kamera lëviz nëpër tunel. Drita që ...
MPJ
N-ja çon në Londër rrëfimin për NEWBORN-in
Prishtinë, 29 mars 2018 – Pesë vjet më parë Monumenti i Pavarësisë së Kosovës, NEWBORN, do të merrte pamje tjetë...
MPJ
Omar Zatriqi fiton çmimin si kompozitori më i mirë në Irlandën Veriore
Prishtinë, 29 mars 2018 - Omar Zatriqi, me prejardhje nga Peja, ka fituar çmimin e parë në një konkurs të rëndësishë...
MPJ
“The Times”: Elbenita Kajtazi, fëmija i luftës që këndoi për ta mposhtur frikën
Prishtinë, 28 mars 2018 - Derisa ushtarët ia kishin drejtuar pushkën në kokë, Elbenita Kajtazi asokohe shtatëvjeçare, në mendjen e ...