463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Përkrahja amerikane për avancimin e integrimit të Kosovës në NATO është thelbësore
Bruksel, 27 qershor 2020 – Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dritë udhëheqëse e Kosovës drejt integrimit në NATO, tha ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla kërkon nga Ambasadorja Britanike në NATO iniciimin e dialogut politik për anëtarësimin e Kosovës në Aleancën Veriatlantike
Bruksel, 26 qershor 2020 – Mbretëria e Bashkuar mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë. ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla takoi Zëvendës Sekretarin Gjeneral të NATO-s, integrimi në Aleancën Veriatlantike është prioritet strategjik i Kosovës 
Bruksel, 26 qershor 2020 - Integrimi në NATO është një ndër prioritetet strategjike të Kosovës, tha të premten Ministrja e Pun&...
MPJ
Kosova e përmbyll me sukses kryesimin njëvjeçar të SEECP-së
Prishtinë, 25 qershor 2020 – Kosova sot e përmbylli kryesimin njëvjeçar të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës ...
MPJ
Takimi me kryesuesin e Komitetit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, kërkohet të përfundojë procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën 
Bruksel, 25 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, dhe anë...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Italia është zë i fuqishëm pro liberalizimit të vizave për Kosovën
Prishtinë, 23 qershor 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla, të martën priti në takim Ambasadorin ...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Kosova dhe Shqipëria e kanë ndërtuar të kaluarën dhe të tashmën, duke qenë Një
Prishtinë, 23 qershor 2020 - Kosova dhe Shqipëria e kanë ndërtuar të kaluarën dhe të tashmën, duke qenë Nj&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla: Gjermania është krah i yni i fortë në ruajtjen e integritetit territorial të Kosovës
Prishtinë, 22 qershor 2020 - Gjermania është aleat historik i Kosovës dhe krah i yni i fortë, duke qenë dhe shteg i lehtë...
MPJ
MPJD fton AKI të vlerësojë sigurinë fizike të informacioneve dhe të mbështes masat për rritjen e nivelit të sigurisë së tyre
Prishtinë, 20 qershor 2020 – Ministria për Punë të Jashtme dhe Diasporë (MPJD) ka ftuar Agjencinë Kosovare për Inteligjencë (AKI) që ...