463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Gërvalla priti ambasadorin amerikan Kosnett, Shtetet e Bashkuara janë partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës në politikën e jashtme
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, tha të martën se Shtetet e Bashkuara të Amerik&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim shefen e Zyrës greke në Prishtinë, znj. Chryssoula Aliferi
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, të martën paradite priti në takim shefen e Zyr&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin shqiptar Qemal Minxhozi
Republika e Kosovës dhe Republika e Shqipërisë duhet të lënë menjanë politikën ditore kur bëhet fjal&...
MPJ
Ministrja Gërvalla takon ambasadorin norvegjez, flasin për bashkëpunimin në të ardhmen
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla bashkë me Ministrin e Mbrojtjes  Armend Mehaj,  ka pritur sot n&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin gjerman Jorn Rohde
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, të enjten ...
MPJ
Znj. Donika Gërvalla mori detyrën e Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës
Prishtinë, 23 mars 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gë...
MPJ
Zëvendëskryeministri Tahiri për hapjen e ambasadës në Jeruzalem: Ndër momentet më të rëndësishme në shtet-ndërtimin e Kosovës
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, njëherësh Ministër në Detyrë i Punëve ...
MPJ
Vendoset flamuri shtetëror dhe pllaka në objektin e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Jeruzalem
Bazuar në Marrëveshjen e Uashingtonit të 4 shtatorit 2020, ku zyrtarizohet njohja e ndërsjellë mes Republikës së Kosovës dhe Shtetit ...
MPJ
Deklaratë e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) kërkon nga opinionin publik, por edhe nga media, që të mos bien pre ...