463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Zëvendësministrja Gashi në EXPO DUBAI 2020, takon përfaqësues të dhjetëra shteteve
11 Janar, 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi në kuadër të vizitë...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi në Emiratet Arabe, merr përkrahje për projekte të përbashkëta
10 Janar, 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi po qëndron në vizitë ...
MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim ambasadorin e ri të ShBA-ve Jeffrey Hovenier
Prishtinë,  10 janar 2022 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gë...
MPJ
Ministrja Gërvalla shpall persona non-grata një zyrtar rus të UNMIK-ut në Kosovë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Donika Gërvalla, me ...
MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim të ngarkuarin me punë në Ambasadën e Australisë në Kroaci, z. Andrea Biggi
Prishtinë, 17 dhjetor 2021- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në Preshevë, zotohet për sensibilizim ndërkombëtar lidhur me shkeljen e të drejtave të shqiptarëve të Luginës nga Serbia
Preshevë, 16 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diapsorës, znj. Donika Gërvalla, gjatë vizitës në Preshev&...
MPJ
Gërvalla vazhdon takimet në Bujanoc, garanton përkrahjen e Kosovës në shumë fusha
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të institucioneve, partive politike dhe qytetarë të Luginës së Preshevë...
MPJ
Gërvalla takon kryetarin Arifi në Bujanoc, flasin për bashkëpunim konkret me Qeverinë e Kosovës
Bujanoc, 16 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, znj. Donika Gërvalla po viziton sot Luginën e Preshevë...
MPJ
Gërvalla në Londër në takimin e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor: Serbia ka nisur fushatë sistematike për destabilizimin e rajonit
Londër, 13 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve te Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...