461 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ambasadori Norvegjisë priti Zëvendësministrin e jashtëm, Gjergj Dedaj
Prishtinë, 9 janar 2018 - Ambasadori i Norvegjisë, Shkëlqesia e Tij, Pjer Strand Sjaatad, priti në një takim Zëvendësministrin e Jashtë...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në takimin me homologun nga Emiratet të Bashkuara Arabe: EBA do të rrisë mbështetjen për njohje dhe anëtarësim në Organizata Ndërkombëtare
Abu Dhabi, 8 Janar 2018 – Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe, Ministri i Pun&...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në shtypin e Emirateve e Bashkuara Arabe: Nuk e harrojmë kontributin e Sheikh Zayedit për ndihmën e Emirateve dhënë Kosovës
Abu Dhabi, 8 Janar 2018 - Vizita e Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovë...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Emirate të Bashkuara Arabe, flet për shtet-ndërtimin dhe ndërlikimet në diplomaci
Abu Dhabi, 7 Janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka nisur vizitën e ...
MPJ
Ministri i jashtëm Pacolli takoi ambasadorin e Francës në Kosovë
Prishtinë, 5 janar 2018 – Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, priti në një takim të veçantë ambasadorin e jasht&...
MPJ
Kosova rreshtohet përkrah partnerëve ndërkombëtar në mbështetje të të drejtave themelore të iranianëve
Prishtinë, 4 janar 2018 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës po ndjek me vëmendje të shtuar ...
MPJ
Zëvendësministri i Jashtëm Anton Berisha i reagon patriarkut serb: Deklarimet e tij janë konstatime për keqardhje dhe jashtë frymës së festës
Prishtinë, 04 Janar 2018 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ka reaguar ...