461 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Zëvendësministrja Vuniqi takon Ambasadorët e Egjiptit dhe Katarit, synohet thellimi dhe zgjerimi i bashkëpunimit ndër-shtetëror
Tiranë, 13 dhjetor 2018 – Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Rejhan Vuniqi, ësht&...
MPJ
Zëvendësministrja Vuniqi pret në takim Drejtoren e Misionit të USAID-t në Kosovë, diskutojnë për bashkëpunimin
Prishtinë, 12 Dhjetor 2018 – Zëvendësministrja e Punëve e Jashtme, znj Rejhan Vuniqi, ka pritur në një takim Drejtoren e Misionit të ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takohet me Ministrin e Jashtëm gjerman, Heiko Mass, kërkon lidershipin gjerman për liberalizimin e vizave
Strazburg, 12 Dhjetor 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ...
MPJ
Mbahet takimi i parë i Bordit të Akademisë Diplomatike të Kosovës
Prishtinë, 6  dhjetor -  U zhvillua takimi i parë dhe konstituues i Bordit Drejtues të Akademisë Diplomatike të Ministrisë së Punë...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Gambi, takon Presidentin dhe homologun e tij nga ky shtet, nënshkruhet marrëveshje dypalëshe bashkëpunimi
Banjul, 5 Dhjetor 2018 - Në kuadër të mini-turit në kontinentin Afrikan dhe me qëllimin e avancimit tëmarrëdhënieve me ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli pranon kopjen e letrave kredenciale nga Ambasadori i ri amerikan, Kosnett vlerësohen marrëdhënie special Kosovë-ShBA
Prishtinë 4 Dhjetor 2018 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovë...
MPJ
Zëvendës-Ministrja Vuniqi vizitë në Austri, takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Jashtme, Johannes Peterlik
Vjenë 3 Dhjetor 2018 – Zëvendës-ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Rejhan Vuniqi, po q&...
MPJ
Komunikatë për media
Prishtinë, 2 Dhjetor 2018  - Ministria e Punëve të Jashtme përgënjeshtron raportimet në media për kinse pranim të dokumenteve ...
MPJ
Universiteti i Vlorës “Ismail Qemali”, në ditën e festës kombëtare, 28 nëntor, i jep ministrit të jashtëm, Behgjet Pacolli, titullin akademik “doctor honoris causa”.
Prishtinë, 29 Nëntor 2018 - Ministri viziton Muzeun e Pavarësisë, nderon monumentin e Isa Boletinit në Vlorë, takohet me kryetarin e bashkisë Leli, ...