Lajme

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian, Kosova faktor stabiliteti në rajon

28 Shkurt 2017

Prishtinë, 28 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim, sot, një delegacion zyrtarësh të lartë nga Republika Arabe e Egjiptit, ku morën pjesë ish Ministri i Jashtëm i këtij shteti, tani deputet në parlamentin egjiptian Mohamed Elorabi, si dhe ish-këshilltari i presidentit të atjeshëm, gazetar në televizionin kombëtar të Egjiptit Ahmed Elmoselmany.më shumë

Trajnim për protokoll për zyrtarët e Policisë së Kosovës

24 Shkurt 2017

Prishtinë, 24 shkurt 2017 – Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në kuadër të aktiviteteve të saja ka organizuar trajnimin për protokoll për zyrtarët e Policisë së Kosovës me ligjërues z. Haki Merovci, këshilltar dhe ekspert i protokollit.më shumë

Ministri Hoxhaj prezanton prioritetet e politikës së jashtme para studentëve të Universitetit të Strasburgut

22 Shkurt 2017

Prishtinë, 22 shkurt 2017 – Organizuar nga Akademia Diplomatike, Ministri i Punëve të Jashtme Sh. T. Z. Enver Hoxhaj, prezantoi historikun dhe prioritetet e politikës së jashtme të Republikës së Kosovës para studentëve të nivelit master të Universitetit të Strasburgut.më shumë

Vizitë në Akademinë për Siguri Publike

07 Shkurt 2017

Vushtrri, 7 shkurt 2017 - Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike Ambasadori Beqir Ismaili realizoi një vizitë në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike ku u prit nga Drejtori i Përgjithshëm Z. Ismail Smakiqi.më shumë

Takim kortezie me Ambasadorin Italian

25 Janara 2017

Prishtinë, 25 janar 2017 - Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike Ambasadori Beqir Ismaili realizoi një takim kortezie me Ambasadorin e Italisë në Kosovë Sh. T. Z. Piero Cristoforo Sardi.më shumë

previous

101-105 Nga 233

next
Abonimi
Kalendari
HMMEPShD
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31