Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Kosova dhe Panamaja do të thellojnë bashkëpunimin në shumë fusha

Panama, 17 tetor 2018 - Republika e Kosovës dhe Republika e Panama…

18 October 2018

MPJ
Zëvendësministri Berisha po qëndron për një vizitë në Panama

Panama, 16 tetor 2018 - Zëvendësministri i Punëve të…

17 October 2018

MPJ
Komunikatë për media

Prishtinë, 16 Tetor 2018 - Ministria e Punëve të Jashtme…

16 October 2018

MPJ
Kosova pranohet si anëtar asocicues në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë

Jerevan, 11 Tetor 2018 – Republika e Kosovës ka bër&eum…

11 October 2018

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri hap Librin i Zisë për vdekjen e Adem Demaçit27.07.2018Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri njofton të gjithë bashkatdhetarët në Austri se me rastin e vdekjes se veprimtarit të shquar të...më shumë
Alketa Xhafa-Mripa, artiste nga Londra e lindur në Kosovë, flet për dhunën seksuale gjatë luftës në Kosovë në Parlamentin Evropian10.10.2018Me kërkesë të Ambasadës së Kosovës në Bruksel, Komiteti për të Drejtat e Grave dhe Barazinë Gjinore dhe Komiteti për Zhvillim i Parlamentit...më shumë
Kosova dhe Bullgaria, pranë arritjes se marrëveshjeve të rëndësishme ekonomike19.10.2018Bullgaria dhe Kosova nuk kanë çështje politike të pazgjidhura ndërmjet vete dhe kjo i vendosë të dy palët në një pozicion shumë të...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Baleti Kombëtar i Kosovës për herë të parë në Paris!18.04.2018Në vizitën e tij të parë në Francë, Baleti Kombëtar i Kosovës (BKK) do të pushtojë për 3 ditë skenën mitike të teatrit Le Palace...më shumë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli në Berlin20.10.2018Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli ka qëndruar për një vizitë në kryeqytetin e RF të Gjermanisë, Berlin.më shumë
Ministri Shala vizitë zyrtare në Hungari19.10.2016Budapest, 19 tetor 2016 - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, po qëndron për një vizitë zyrtare në Hungari, ku ka takuar, László...më shumë
Njoftim 15.08.2018Ambasada e Kosovës në Romë qëndron në gatishmëri të plotë për t'iu përgjigjur kërkesave për asistencë në lidhje me shembjen e...më shumë
Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë21.09.2018Tokio, 20 shtator 2018 - Ushtruesja e detyrës e ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës...më shumë
Ambasadori Kasapolli takoi Zv/Kryeministren dhe Ministren e Puneve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Republikës së Kroacisë, Marija Pejçinoviq – Buriq16.05.2018Zagreb 16 Maj 2018- Ambasadori i Republikës së Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli takoi Zv/Kryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Hysa: Kosova e gatshme për t’i ndihmuar banorët e Maqedonisë, të prekur nga vërshimet12.08.2016Shkup, 12 gusht 2016 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa ka vizituar rajonet e goditura nga vërshimet e fundit. më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Zëvendësministri Berisha bëri hapjen e panairit “Expo Logistica 2018” në Panama19.10.2018Panama, 18 tetor 2018 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Anton Berisha gjatë vizitës në Panama,...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasada e Kosovës në Slloveni shënoi dhjetëvjetorin e pavarësisë14.02.2018Lublanë, 14 shkurt 2018 -Me njëkoncert klasik muzikor ku preformoi sopranoja kosovare, Flaka Goranci dhe me hapjen e një ekspozite të fotografive të autorëve nga Kosova...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
FTESE05.09.2018FTESE - Ambasada e Republikës së Kosovës në Ankara dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë përmes Agjencisë për Investime dhe...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca, mori pjesë në Ditën e Informimit të Ambasadorëve në Lihtenshtajn28.06.2018 Bernë, më 28 qershor 2018 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Zvicër, Nazane Breca, ka marrë pjesë në “Dita e informimit të...më shumë