Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Pacolli: Shqipëria të asistoj Kosovën në të gjitha proceset integruese

Prishtinë, 14 shtator 2018 - Zëvendëskryeministri dhe Mi…

14 September 2018

MPJ
Zëvendësministri Dedaj ka takuar u.d. ambasadorin e Maqedonisë, Driton Dema

Prishtinë, 13 shtator - Zëvendësministri i Punëve t…

13 September 2018

MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli priti ambasadoren e re të Suedisë, Hernmarck Ahliny

Prishtinë, 11 shtator 2018 - Zëvendëskryeministri i Par&…

11 September 2018

MPJ
Zëvendësministri i Jashtëm Anton Berisha vizitë zyrtare në Itali, pritet nga kardinali Del Pini

  Milano,11 shtator 2018 – Zëvendësministri i Pun…

11 September 2018

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri hap Librin i Zisë për vdekjen e Adem Demaçit27.07.2018Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri njofton të gjithë bashkatdhetarët në Austri se me rastin e vdekjes se veprimtarit të shquar të...më shumë
Zëvendëskryeministri Pacolli fton kompaninë e njohur Paul Wurth S.A. për investim në Kosovë18.06.2018Luksemburg, 8 qershor 2018 - Në kuadër të vizitës në Luksemburg, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka...më shumë
Ambasadori Cana merr pjesë në shënimin e Ditës se Sofjes 17.09.2018Sofje, 17 shtator -Ambasadori i Republikës së Kosovës ne Bullgari Edon Cana me ftesë të kryebashkiakes së Sofjes Jordanka Fondakova, ka marrë ...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Baleti Kombëtar i Kosovës për herë të parë në Paris!18.04.2018Në vizitën e tij të parë në Francë, Baleti Kombëtar i Kosovës (BKK) do të pushtojë për 3 ditë skenën mitike të teatrit Le Palace...më shumë
Ambasadori Cufaj vazhdon takimet me homologët në Berlin22.08.2018Ambasadori i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Kosovës në Gjermani Beqë Cufaj ka vazhduar takimet njoftuese me homologët e tij në Berlin. më shumë
Certifikohen diplomatët kosovarë të MPJ-së09.12.2016Hagë, 9  dhjetor 2016 – Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Hagë, Vjosa Dobruna, drejtori i  Akademisë në Clingendael, Ron Ton dhe trajnuesi...më shumë
Ministri Shala vizitë zyrtare në Hungari19.10.2016Budapest, 19 tetor 2016 - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, po qëndron për një vizitë zyrtare në Hungari, ku ka takuar, László...më shumë
Njoftim 15.08.2018Ambasada e Kosovës në Romë qëndron në gatishmëri të plotë për t'iu përgjigjur kërkesave për asistencë në lidhje me shembjen e...më shumë
Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë21.09.2018Tokio, 20 shtator 2018 - Ushtruesja e detyrës e ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës...më shumë
Ambasadori Kasapolli takoi Zv/Kryeministren dhe Ministren e Puneve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Republikës së Kroacisë, Marija Pejçinoviq – Buriq16.05.2018Zagreb 16 Maj 2018- Ambasadori i Republikës së Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli takoi Zv/Kryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Hysa: Kosova e gatshme për t’i ndihmuar banorët e Maqedonisë, të prekur nga vërshimet12.08.2016Shkup, 12 gusht 2016 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa ka vizituar rajonet e goditura nga vërshimet e fundit. më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Ambasadorja Rudi u nënshkrua në librin e zisë për Senatorin amerikan, John McCain 30.08.2018Panama, 30 gusht 2018 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Panama, znj, Zana Rudi, vizitoi sot Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Panama....më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini në pritjen tradicionale të presidentit Ilir Meta për Trupin Diplomatik18.01.2018Tiranë, 18 janar 2018 - I Ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Tiranë, Sylë Ukshini, mori pjesë në pritjen tradicionale...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasada e Kosovës në Slloveni shënoi dhjetëvjetorin e pavarësisë14.02.2018Lublanë, 14 shkurt 2018 -Me njëkoncert klasik muzikor ku preformoi sopranoja kosovare, Flaka Goranci dhe me hapjen e një ekspozite të fotografive të autorëve nga Kosova...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
FTESE05.09.2018FTESE - Ambasada e Republikës së Kosovës në Ankara dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë përmes Agjencisë për Investime dhe...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca, mori pjesë në Ditën e Informimit të Ambasadorëve në Lihtenshtajn28.06.2018 Bernë, më 28 qershor 2018 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Zvicër, Nazane Breca, ka marrë pjesë në “Dita e informimit të...më shumë