Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
MPJ me udhëzime për misionet diplomatike dhe shtetasit e Kosovës në Lindjen e Mesme

Prishtinë, 8 janar 2020 – Ministria e Punëve të Ja…

08 January 2020

MPJ
Akademia Diplomatike mban trajnimin për protokollin shtetëror

Prishtinë, 16 janar 2020 - Akademia Diplomatike e Ministrisë …

08 January 2020

MPJ
Përfaqësuesit e MPJ-së takohen me Gardën Kombëtare të Iowa-s

Des Moines, 14 janar 2020 - Gjatë ditës së dytë…

08 January 2020

MPJ
Hyn në fuqi “Marrëveshja për njohjen reciproke të patent shoferëve”, Kosovë – Maqedoni e Veriut

Prishtinë, 14 janar 2020 – Ministria e Punëve t&eu…

08 January 2020

MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar me Maqedoninë e Veriut

Prishtinë, 14 janar 2020 – Ministria e Punëve t&eu…

08 January 2020

MPJ
Zëvendësministrja Vuniqi priti në takim drejtoreshen gjermane për Evropën Jug-Lindore

  Prishtinë, 10 dhjetor 2020 – Zëvendësminis…

08 January 2020

Ambasadori Mjeku akreditohet te Mbreti Saudit Selman09.01.2020Rijad, 8 janar 2020 - Ambasadori i Republikës së Kosovës, z.Lulzim Mjeku i dorëzoi të mërkurën letrat kredenciale te Mbreti Selman bin Abdulaziz Al-Saud duke u...më shumë
Ambasadori Abazi vendosi kurorë me lule për të ndëruar të rënët gjatë luftërave 20.11.2019Canberra, 20 nëntor 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Canberra, z.Hajdin Abazi, mori pjesë në ceremoninë e përvjetshme që organizohet...më shumë
“Mbrëmjen Kosovare” në Luksemburg 15.10.2019Luksemburg, 12 tetor 2019 - Në festivalin e njohur të filmit CinEast Festival në Luksemburg, Ambasada e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me...më shumë
Inaugurohet objekti i ri i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Sofje 21.11.2019Sofje, 21 nëntor- Ambasada e Republikës se Kosovës në Sofje (ARKSS), nga sot ka adresë të re. më shumë
Njoftim mbi shërbimet konsullore 24.10.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Pragë njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës dhe të gjithë bashkëatdhetarët...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Republikës së Kosovës i shtohen edhe dy Konsullata të reja në Gjermani17.12.2019Hamburg, dhetor 2019 – Republika e Kosovës, gjatë dhjetorit, ka hapur edhe dy Konsullata të Përgjithshme në Republikën Federale të Gjermanisë. më shumë
Ambasadori Greiçevci takoi Anke Gerrits nga organizata “Care for Kosovo Kids”, dhurohet donacioni20.01.2020Hagë, 8 janar 2020 - Ambasada e RKS-së kishte organizuar shitjen e disa prodhimeve dhe ushqimeve vendore, mjete të dedikuara për qëllimin e kësaj organizate.më shumë
Ambasadori Shpend Kallaba merr pjesë në pritjen e përvitshme të Presidentit të Hungarisë 14.01.202013 Janar 2020,Me ftesë të Presidentit të Hungarisë SH.T. Janos Ader dhe Zonjës së Parë Anita Herczegh, në pritjen e përvitshme të fillim vitit,...më shumë
Ambasadorja Haxhitasim i dorëzoi letrat kredenciale Presidentit të Italisë06.12.2019Romë, 5 dhjetor 2019 – Ambasadorja Lendita Haxhitasim ka dorëzuar Letrat Kredenciale te Presidenti i Republikës së Italisë, z.Sergio Mattarella, duke u akredituar si...më shumë
Ceremonia e hapjes së ofertave për programin e zhvillimit ekonomik dhe social (ESDP) në Republikën e Kosovës20.11.2019Tokio, 19 nëntor 2019 - Në emër të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tokio, diplomati Mehmeti mori pjesë në ceremoninë e hapjes...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadori Hysa mori pjesë në konferencën “Mali Zi Kreativ”10.10.2019Podgoricë, 9 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Podgoricë, Ylber Hysa, mori pjesë në konferencën \"Mali Zi Kreativ”, të...më shumë
Delegacioni i RDK-së u prit nga drejtuesit e Ambasadës së Kosovës në Shkup 20.01.2020Shkup, 16 Janar 2020 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Shkup, z.Gjergj Dedaj, së bashku me zëvendësin e tij, z.Flurim Gashi, kanë pritur në takim...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Takimet lamtumirëse të Ambasadores Rudi në Panama30.09.2019Panama, 30 shtator 2019 - Ambasadorja e parë e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, e cila ka shërbyer në këtë mision diplomatik që nga...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Komunikatë e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tiranë04.12.2019Tiranë, 3 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë dëshiron të falënderoj popullin e Kosovës për solidaritetin e treguar pas...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Kastrati priti në takim Rektorin e Universitetit të Mitrovicës03.01.2020Lubjanë, 20 dhjetor 2019 - Ambasadori Avni Kastrati priti në takim Rektorin e Universitetit të Mitrovicës "Isa Boletini", Alush Musaj.më shumë
Tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijëve05.12.2019Stockholm, 4 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Stockholm dhe Save the Children - Suedi, organizuan një tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin...më shumë
Ambasadori Dugolli u takua me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Çavuşoğlu15.01.2020Ankara, 15 janar 2020 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Turqi, z. Ilir Dugolli, u prit në takim nga Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, z. Mevlüt...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë