Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme
REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri organizoi pritje solemne me rastin e 11 vjetorit të Ditës së Pavarësisë 20.02.2019Vjenë, 19 shkurt 2019 – Në një ambient festiv dhe madhështor në „Shtëpinë e Industrisë“ në Vjenë Ambasada e Republikës së...më shumë
Ambasadori Bernard Nikaj takon Grupin e Profesionistëve të Rinj në Politikë të Jashtme 06.02.20196 Janar 2019 - Ambasadori Bernard Nikaj takoi Grupin e Profesionistëve të Rinj në Politikë të Jashtme “YPFP Brussels” për të diskutuar në lidhje me...më shumë
Ambasada e Republikës se Kosovës në Sofje shënon 11 vjetorin e Pavarësisë19.02.2019Sofje, 19 shkurt-Ambasada e Republikës se Kosovës ne Sofje ka kremtuar 11 vjetorin e Pavarësisë , me organizimin e një pritje solemne te cilën me praninë e tyre e...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Baleti Kombëtar i Kosovës për herë të parë në Paris!18.04.2018Në vizitën e tij të parë në Francë, Baleti Kombëtar i Kosovës (BKK) do të pushtojë për 3 ditë skenën mitike të teatrit Le Palace...më shumë
Filmi "Në Mes" nga Kosova në Berlinale!12.02.201924 filma nga 17 Shtete do të konkurrojnë në Berlinalen e 69 me radhë në Berlin dhe mes tyre për Garën Zyrtare do të konkurrojë edhe një film nga...më shumë
Ambasadori Greiçevci dorëzoi letrat kredenciale tek Mbreti i Holandës08.11.2018Hagë, 17 tetor 2018 – Ambasadori i i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Lirim Greiçevci, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale Mbretit të...më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Budapest shënoi 11 vjetorin e Pavarësisë22.02.2019Budapet, 21 shkurt 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Budpest ka shënuar 11 vjetorin e Pavarësisë , me organizimin e një pritje solemne te cilën me...më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë shënon 11 vjetorin e pavarësisë së Republikës së Kosovës22.02.2019Romë, 20 shkurt 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali organizoi pritje solemne për nder të përvjetorit të njëmbëdhjetë të...më shumë
Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë21.09.2018Tokio, 20 shtator 2018 - Ushtruesja e detyrës e ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Dedaj për vizitë ngushëlluese te kryetari i Gostivarit, Arben Taravari22.02.2019Gostivar, 21 shkurt 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Gjergj Dedaj qëndroj në Komunën e Gostivarit,...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Ambasada e Kosovës në Panama kremton 11 Vjetorin e Pavarësisë 21.02.2019Panama, 20 shkurt 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Panama në një ceremoni solemne, të mërkurën organizoi pritje për të kremtuar...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasada e Kosovës në Slloveni shënoi 11 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës20.02.2019Lubjanë, 20 shkurt 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Slloveni, në krye me Ambasadorin Avni Kastrati, ka shënuar të mërkurën në...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Ambasada e Kosovës në Zvicër, organizoi pritje diplomatike për 11-vjetorin e Pavarësisë22.02.2019Bernë, më 15 shkurt 2019- Me trastin e 11-vjetorit të Pavarësisë, ambasada ka organizuar në Vilën Metlem në Bernë, pritjen tradicionale diplomatike...më shumë