Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Komunikatë për media

Prishtinë, 8 janar 2019 – Ministria e Punëve t&eum…

08 January 2019

MPJ
Dialogun Kosovë – Serbi nuk mund ta ndalë askush

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve t…

08 January 2019

MPJ
Përfundon faza e parë e informimit nëpër Komuna të Kosovës mbi Diplomacinë Ekonomike

Prishtinë, 27 dhjetor 2018 - Ka përfunduar faza e parë e…

27 December 2018

MPJ
Ratifikohet dhe hyn në fuqi Marrëveshja për “Bashkëpunim Zhvillimor” në mes Kosovës dhe Zvicrës

Prishtinë, 26 dhjetor 2018 - Ministria e Punëve të Jasht…

26 December 2018

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Ambasadori Ukelli merr pjesë në pritjen e Vitit të Ri tek Presidenti austriak Alexander Van der Bellen10.01.2019Ambasadori i Republikës së Kosovës në Austri Sami Ukelli mori pjesë në pritjen tradicionale të Presidentit austriak të Vitit të Ri për...më shumë
Promovohet turizmi i Kosovës tek media dhe agjencitë turistike të Belgjikës19.11.2018Prishtinë, 15 nëntor 2018 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Bruksel organizoi vizitë studimore në Kosovë për Qendrën për promovim...më shumë
“Java kulturore e Kosovës” pjesë e kalendarit te Plovdivit si kryeqendër e kulturës evropiane13.12.2018Sofje, 13 dhjetor-Vetëm një ditë pasi Ambasadori I Republikës se Kosovës Edon Cana dhe ministri per Kulturë i Bullgarisë Boil Banov, kanë rene dakord qe ne krye...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Baleti Kombëtar i Kosovës për herë të parë në Paris!18.04.2018Në vizitën e tij të parë në Francë, Baleti Kombëtar i Kosovës (BKK) do të pushtojë për 3 ditë skenën mitike të teatrit Le Palace...më shumë
Art ne Ambasadë 18.01.2019Gazeta Gjermane Hessische/Niedersächsische Allgemeine raporton për ekspozitën e artistes Shpresa Faqi "driving ... to Botschaft" ne Ambasadën e Kosovës në...më shumë
Ambasadori Greiçevci dorëzoi letrat kredenciale tek Mbreti i Holandës08.11.2018Hagë, 17 tetor 2018 – Ambasadori i i Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Lirim Greiçevci, i ka dorëzuar Letrat Kredenciale Mbretit të...më shumë
Ministri Shala vizitë zyrtare në Hungari19.10.2016Budapest, 19 tetor 2016 - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, po qëndron për një vizitë zyrtare në Hungari, ku ka takuar, László...më shumë
Artistja Majlinda Kelmendi nga Kosova sjell ekspoziten Bashkë-ekzistenca në Romë18.01.2019Romë, 16 janar 2019 – Ambasada e Kosovës në bashkëpunim me Fondacionin La Sapienza dhe Muzeun e Artit Bashkëkohor organizuan ekspozitën personale të Majlinda...më shumë
Nënshkruhet Memorandum bashkëpunimi në fushën e turizmit me Japoninë21.09.2018Tokio, 20 shtator 2018 - Ushtruesja e detyrës e ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, me nismë të Ambasadës së Republikës...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Gjergj Dedaj dorëzoi letrat kredenciale te Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Sh.T. Gjorge Ivanov18.12.2018Shkup, 17 dhjetor 2018 - Presidenti i Republikës së Maqedonisë , SH.T. Gjorge Ivanov , pranoi letrat kredenciale nga Gjergj Dedaj, Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Ambasadorja Rudi takon udhëheqësit e Don Bosko në Panama13.12.2018Panama, 6 dhjetor 2018 – Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi priti sot në një vizitë udhëheqësin e Bazilikës Don Bosko...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Produktet kosovare vlerësohen lartë në Panairin e 25-të Ndërkombëtar në Lubjanë17.12.2018Lubjanë, 4 dhjetor 2018 - 73 produktet vendore të 10 kompanive kosovare që u ekspozuan të dielën në Panairin e 25-të Vjetor Ndërkombëtar në...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Ambasadorja Nazane Breca mori pjesë në pritjen tradicionale të Hans-Adam II në Lihtenshtajn 17.01.2019Vaduz, më 10 janar 2019 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Zvicër, Nazane Breca ka marrë pjesë në pritjen diplomatike tradicionale të vitit...më shumë