Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Njoftim mbi kriteret për Aplikim/Regjistrim për Vo...

Në kuadër të përgatitjeve për Zgjedhjet e para…

28 August 2019

MPJ
Ministri i Jashtëm takoi ambasadoren e re të Francës në Kosovë

Prishtinë, 11 shtator 2019 – Zëvendëskryeministri …

11 September 2019

MPJ
Ministri Pacolli priti ambasadorin e ri të Norvegjisë në Kosovë

Prishtinë, 11 shtator 2019 -  Zëvëndëskryemini…

11 September 2019

MPJ
Ministri i Jashtëm pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri britanik

Prishtinë, 6 shtator 2019 – Zëvendëskryeminis…

06 September 2019

MPJ
Ministri Pacolli, falënderues për mbështetjen e gjithanshme që Sllovenia i jep Kosovës

Bled, 3 shtator 2019 - Zëvendëskryeministri i Parë …

03 September 2019

MPJ
Ministri Pacolli takoi emisarin Palmer: Kosova mund të llogarisë si gjithmonë te SHBA-të

Zëvëndëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punë…

03 September 2019

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Ambasadori Abazi mori pjesë në shënimin e Ditës Kombëtare të Malajzisë19.09.2019Canberra, 19 shtator 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Canberra, z.Hajdin Abazi, mori pjesë në ceremoninë e organizuar për Ditën...më shumë
Njoftim - Periudha e aplikimit per regjistrimin e votuesve jashte Kosoves (30 gusht 2019 - 10 shtator 2019)30.08.2019Në kuadër të përgatitjeve për Zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, që do të mbahen me datën 6 tetor 2019, Komisioni...më shumë
Ambasadori i Republikës së Kosovës në Belgjikë, Dr.Bernard Nikaj, ka marrë pjesë në dy takime të cilat u mbajtën në Belgjikë dhe Luksemburg25.07.2019Bruksel, 24, 25 qershor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Bruksel z. Bernard Nikaj së bashku me Kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, z.Berat Rukiqi...më shumë
Piktura me motive tradicionale pjesë e projektit “Art4Diplomacy”19.09.2019Sofje, 19 shtator 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Sofje Edon Cana dhe diplomati Bujar Desku, kanë marrë pjesë ne hapjen zyrtare të projektit...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Njoftim mbi kriteret për Aplikim/Regjistrim për Votim jashtë Kosovës30.08.2019Në kuadër të përgatitjeve për Zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës sëKosovës, që do të mbahen me datën 6 tetor 2019, Komisioni...më shumë
Në Ambasadën e Kosovës në Hagë promovohet libri i parë turistik për Kosovën në gjuhën holandeze15.06.2019Hagë, 15 maj 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Hagë ka organizuar një ceremoni ku është promovuar libri i parë turistik për...më shumë
Ambasadori Kallaba shoqëroi ekipin e xhudistëve kosovarë në Judo Grand Prix Budapest 16.07.2019Ambasadori Shpend Kallaba i shoqëruar nga Këshilltari Adnan Jakupi mori pjesë dhe shoqëroi delegacionin e sportistëve të Federatës së Xhudo-s në krye me...më shumë
Ambasada e Kosovës në Itali organizoi konferencën “Ndërhyrja humanitare e NATO-s në Kosovë – 20 vjet pas luftës”28.03.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali, ka ribashkuar protagonistët e politikës italiane të 20 viteve më parë, roli i te cilëve ishte vendimtar...më shumë
Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia Veriore prezantojnë ofertat e tyre turistike në JATA25.06.2019Tokio, 18 qershor 2019 – Në bashkëpunim me Shoqatën Japoneze të Agjencive Turistike (tutje JATA), ambasadat e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë Veriore...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Dedaj mori pjesë në Forumin Ekonomik Rajonal të mbajtur në Shkup 19.09.2019Shkup, 19 shtator 2019 - Ambasadori i Republikës se Kosovës në Shkup, z. Gjergj Dedaj dhe diplomati z.Vlorat Gashi, kane marrë pjesë në Forumin Ekonomik Rajonal të...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Ambasadorja Rudi takoi kryetarin e Bashkisë së Panamasë, José Luis Fábrega 04.09.2019Panama, 4 shtator 2019 - Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, zhvilloi një takim me kryetarin e Bashkisë së Panamasë, z. José...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Kastrati mori pjesë në Forumin e Bizneseve të zhvilluar në kuadër të Panairit të Celjes12.09.2019Celje, 11 shtator 2019 - Ambasadori i Kosovës në Slloveni, Avni Kastrati, ka marrë pjesë në Panairin tradicional të Celjes, i 52-ti me radhë, që po zhvillohet...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë