Regjistrohu për info

Arkivi

Dhjetor 2014
H Ma E P Sh D
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Tuvalu njeh Republikën e Kosovës

Prishtinë, 19 nëntor 2010 - Misioni i përhershëm i Tuvalusë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara njofton Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës se Qeveria e Tuvalusë e njeh Republikën e Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran.

Letra është dërguar më 18 nëntor 2010 dhe paraqet njohjen e 72 ndërkombëtare të Kosovës.

Prapa

Stay Connected with MFA

Deklaratë nga Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi

18.12.2014

Përshëndes vendimin e Presidentit Obama për të rivendosur marrëdhëniet diplomatike me Kubën duke shembur kështu një ndër muret e fundit të mbetur të Luftës së Ftohtë. SHBA-të në këtë mënyrë nisin...më shumë

Zëvendëskryeministri Thaçi u takua me Zëvendëspresidenten e Komisionit Evropian, Mogherini (VIDEO)

18.12.2014

Bruksel, 18 dhjetor 2014 - Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë vizitës që po zhvillon në Bruksel, është takuar të enjten me...më shumë