Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

Hoxhaj zhvilloi 76 takime në New York, paralajmëron tri njohje të rejaPrishtinë, 30 shtator 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka bërë me dije të premten se brenda këtij viti...më shumë
Murtezaj: Kosova e përkushtuar në luftimin e dukurive negative për të mirën e sigurisë ndërkombëtarePrishtinë, 30 shtator 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, takoi sot drejtorin e programeve në...më shumë
Murtezaj: Vizioni i Kosovës është promovimi i paqes, i stabilitetit në rajon dhe avancimi i raporteve me NATO-nPrishtinë, 29 shtator 2016 – Nën organizimin e Akademisë Diplomatike të Kosovës të MPJ-së dhe Qendrës Evropiane për studime të sigurisë...më shumë
Zëvendësministri Murtezaj, në punimet e Seminarit rajonal me vendet e Ballkanit Prishtinë, 27 shtator 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës Valon Murtezaj hapi punimet e seminarit rajonal “Dialogu...më shumë
Hoxhaj në New York takon homologët nga Gjermania dhe Tajlanda, Kosova e bekuar me miqtë e sajNew York, 26 Shtator 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar me agjendën diplomatike në kuadër të margjinave të...më shumë
Hoxhaj takon homologët e shteteve njohëse, kërkon mbështetje për betejat e ardhshme diplomatike të KosovësNew York, 24 Shtator 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar me takime në kuadër të punimeve të Asamblesë së...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2045