Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

MPJ dënon sulmin ndaj Ambasadës në Paris, pllakata u vandalizua me mbishkrime serbe Prishtinë, 22 gusht 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon fuqishëm sulmin vandal ndaj simboleve të Ambasadës së Kosovës në Paris...më shumë
Nga sot për qytetarët e Kosovës nis ofrimi i shërbimeve konsullore edhe në Bari të ItalisëPrishtinë, 15 gusht 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, njofton shtetasit kosovarë që jetojnë në Itali se prej sot...më shumë
Hoxhaj takon ambasadorët e BE-së: Koordinim për agjendën e përbashkët evropianePrishtinë, 10 gusht 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot shefat e misioneve diplomatike të shteteve anëtare...më shumë
Kosova dhe Gjermania nga 29 gushti fuqizojnë marrëveshjen për bashkëpunim gjyqësor në çështje penalePrishtinë, 9 gusht 2016 – Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e Gjermanisë prej 29 gushtit të këtij viti do të fuqizojnë marrëveshjen...më shumë
Ambasadori Durmishi i dorëzoi letrat kredenciale presidentit të Malit të Zi, Filip VujanoviqPodgoricë, 28 korrik 2016 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skënder Durmishi, ka dorëzuar letrat kredenciale te presidenti i Malit të Zi,...më shumë
Hoxhaj: Nota verbale turke e papranueshme dhe e pazakontëMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se “nota verbale...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 1994