Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

Në Ambasadën në Berlin dhe në Konsullatën në Mynih, hapet libri i ngushëllimeve për viktimat në MynihPrishtinë, 25 korrik 2016 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, njofton qytetarët se në kujtim të viktimave nga sulmi në...më shumë
Zëvendësministri Murtezaj takoi drejtoreshën ekzekutive të Fondit të Vishegradit dhe drejtorin ekzekutiv të Fondit për Ballkanin PerëndimorPrishtinë, 22 korrik 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka takuar drejtoreshën ekzekutive të Fondit...më shumë
Konfirmohet zyrtarisht identiteti kosovarëve të vrarë dhe plagosur në MynihPrishtinë, 23 korrik 2016 – Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, është njoftuar zyrtarisht nga policia gjermane se dy nga...më shumë
MPJ e tronditur, tre të rinjë nga Kosova të vrarë në sulmin terrorist në MynihPrishtinë, 23 korrik 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës që nga momenti i sulmit në Mynih ka qenë në komunikim të...më shumë
Hoxhaj takoi Steinmeier: Gjermania partneri strategjik evropian i KosovësBerlin, 22 korrik 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Berlin homologun e tij gjerman, Walter Steinmeier me të...më shumë
Hoxhaj viziton Berlinin, kapitull të ri me Gjermaninë për bashkëpunimin ekonomikBerlin, 21 korrik 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka nisur një vizitë zyrtare në Gjermani ku në fokus...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 1984