Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

Zëvendësministri Valon Murtezaj takoi zëvendësambasadorin e ri britanik në Kosovë, Tom AdamsPrishtinë, 23 gusht 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka pritur sot në takim njohës...më shumë
Murtezaj priti në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Jan BraathuPrishtinë, 23 gusht 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin...më shumë
MPJ dënon sulmin ndaj Ambasadës në Paris, pllakata u vandalizua me mbishkrime serbe Prishtinë, 22 gusht 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon fuqishëm sulmin vandal ndaj simboleve të Ambasadës së Kosovës në Paris...më shumë
Nga sot për qytetarët e Kosovës nis ofrimi i shërbimeve konsullore edhe në Bari të ItalisëPrishtinë, 15 gusht 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, njofton shtetasit kosovarë që jetojnë në Itali se prej sot...më shumë
Hoxhaj takon ambasadorët e BE-së: Koordinim për agjendën e përbashkët evropianePrishtinë, 10 gusht 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot shefat e misioneve diplomatike të shteteve anëtare...më shumë
Kosova dhe Gjermania nga 29 gushti fuqizojnë marrëveshjen për bashkëpunim gjyqësor në çështje penalePrishtinë, 9 gusht 2016 – Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e Gjermanisë prej 29 gushtit të këtij viti do të fuqizojnë marrëveshjen...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 1996