Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

Fuqizohet Traktati për Ekstradim ndërmjet Kosovës dhe ItalisëPrishtinë, 20 tetor 2016 – Ratifikohet dhe hyn në fuqi nga data 30.09.2016, Traktati për Ekstradim ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe...më shumë
Ministri Hoxhaj kërkon bashkëpunim më të thellë ekonomik me Bavarinë në GjermaniMynih, 20 tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në kuadër të vizitës në Mynih të Gjermanisë, ka...më shumë
Kosova mirëpret Shqipërinë në Konsullatën e Përbashkët në Mynih, Ministrat Hoxhaj, Bushati dhe Merk prejnë shiritin (VIDEO)Mynih, 19 Tetor 2016 – Kosova ka mirëpritur Shqipërinë në Mynih, në Konsullatën e Përbashkët që është hapur nga të dyja shtetet ku...më shumë
Ministri Hoxhaj në Mynih, flet për potencialet investuese në Kosovë në Forumin për Bashkëpunim Ekonomik të Ballkanit PerëndimorMynih, 19 Tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj pas përfundimit të vizitës në Suedi po qëndron në Mynih të Gjermanisë, ku po merr...më shumë
Zëvendësministri Demaj, në Forumin për Investime dhe Tregti Kosovë – TurqiStamboll, 19 tetor 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj, ka shoqëruar ministren e Tregtisë dhe...më shumë
Ministri Hoxhaj në Suedi, merr mbështetjen për vizat dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës (VIDEO)Stockholm, 18 tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Stockholm homologen e tij suedeze, Margot Wallström, me...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2071