Follow us on:

Lajme - MPJ

Zëvendëskryeministri Thaçi fton biznesmenët gjermanë të investojnë në KosovëBerlin, 27 nëntor 2015 – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar agjendën zyrtare...më shumë
Zëvendëskryeministri Thaçi uron sekretarin e shtetit Kerry dhe popullin amerikan për Ditën e FalënderimevePrishtinë, 26 nëntor 2015 - Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim...më shumë
Zëvendësministri Selimi priti ambasadoren e Belgjikës në Bullgari, jorezidente për Kosovën, Anick Van CalsterPrishtinë, 26 nëntor 2015 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, priti sot Shkëlqesinë e...më shumë
Zëvendësministri Selimi priti ambasadoren jorezidente të Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë, Hafsa Abdulla Mohammed Al UlamaPrishtinë, 26 nëntor 2015 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, priti në një takim pune...më shumë
Zëvendësministri Selimi priti ambasadorin izraelit në Beograd, Yossef LevyPrishtinë, 25 nëntor 2015 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, priti sot Shkëlqesinë e Tij,...më shumë
Kosova dhe Sierra Leone vendosin marrëdhënie diplomatikeNju Jork, 24 nëntor 2015 - Republika e Kosovës dhe Republika e Sierra Leones kanë nënshkruar marrëveshjen për vendosje të marrëdhënieve diplomatike...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 1848