Follow us on:

Lajme - MPJ

Zëvendëskryeministri Thaçi: Marrëveshja me Maqedoninë për kalimin e kufirit me letërnjoftim, lehtësim për qytetarët dhe biznesetPrishtinë, 8 shkurt, 2016 – Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim...më shumë
Zëvendësministri Selimi priti ambasadoren e re të Kroacisë në Kosovë, Marija KapitanoviqPrishtinë, 5 shkurt 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi ka pritur sot Shkëlqesinë e Saj,...më shumë
Deputetët e Parlamentit Evropian kërkojnë nga Komisioni të përshpejtojë integrimin e Kosovës në BEStrasburg, 4 shkurt 2016 – Deputetët e Parlamentit Evropian (DPE-të) i kanë bërë thirrje Komisionit Evropian dhe qeverive të BE-së që të...më shumë
Shpallet juria e edicionit të sivjetmë të #InstaKosova, gara mbetet e hapur deri më 10 shkurtPrishtinë, 4 shkurt 2016 – Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës do ta mbajë të hapur garën #InstaKosova deri më 10 shkurt,...më shumë
Konferenca ndërkombëtare “Germia Hill” mblodhi afro 200 mysafirë nga 40 shtete të ndryshme të botësPrishtinë, 3 shkurt 2016 – Prishtina ishte nikoqire e konferencës së tretë ndërkombëtare “Germia Hill”, me temë “Siguria në Evropën...më shumë
Zëvendësministri Selimi takoi homologen nga Maqedonia, Dragana KiprijanovskaPrishtinë, 3 shkurt 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi ka pritur sot homologen e tij nga Republika e...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 1888