Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

Hoxhaj në Dubrovnik: Dialogu i pakuptimtë nëse nuk përfundon me njohje nga SerbiaDubrovnik, 26 gusht 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut, ku në panelin për...më shumë
Murtezaj u nënshkrua në librin e ngushëllimeve për ish presidentin gjerman Walter ScheelPrishtinë, 26 gusht 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, në emër të Qeverisë së...më shumë
Ministri Hoxhaj në Forumin e Dubrovnikut, me agjendë të ngjeshur takimesh dhe lobimiDubrovnik, 25 gusht 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut, ngjarje kjo e përvitshme...më shumë
Zëvendësministri Valon Murtezaj takoi zëvendësambasadorin e ri britanik në Kosovë, Tom AdamsPrishtinë, 23 gusht 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka pritur sot në takim njohës...më shumë
Murtezaj priti në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Jan BraathuPrishtinë, 23 gusht 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin...më shumë
MPJ dënon sulmin ndaj Ambasadës në Paris, pllakata u vandalizua me mbishkrime serbe Prishtinë, 22 gusht 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon fuqishëm sulmin vandal ndaj simboleve të Ambasadës së Kosovës në Paris...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 1999