Arkivi

Korrik 2014
H Ma E P Sh D
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Organogrami

Stay Connected with MFA

Hoxhaj mirëpret homologun e Togos, nënshkruhen marrëdhëniet diplomatike (VIDEO)

21.07.2014

Prishtinë, 21 korrik 2014 - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, dhe homologu i tij nga Togo, Robert Dussey, kanë nënshkruar sot në Prishtinë, marrëveshjen për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy shteteve, pak javë...më shumë

Kthehen 45 të lënduarit në Kosovë, Hoxhaj u uron shërim të shpejtë

19.07.2014

Prishtinë, 19 Korrik 2014 - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka shprehur keqardhje për aksidentin e autobusit të linjës Salzburg-Prishtinë ku pësuan bashkëqytetarët tanë. më shumë