Arkivi

Tetor 2015
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Shtetet që e kanë njohur Republikën e Kosovës

Nr. Shteti Data
1. Mbretëria e Bashkuar 18 Shkurt 2008
2. Franca 18 Shkurt 2008
3. Shtetet e Bashkuara të Amerikës 18 Shkurt 2008
4. Turqia 18 Shkurt 2008
5. Shqipëria 18 Shkurt 2008
6. Afganistani 18 Shkurt 2008
7. Kostarika 18 Shkurt 2008
8. Australia 19 Shkurt 2008
9. Senegali 19 Shkurt 2008
10. Letonia 20 Shkurt 2008
11. Gjermania 20 Shkurt 2008
12. Estonia 21 Shkurt 2008
13. Italia 21 Shkurt 2008
14. Danimarka 21 Shkurt 2008
15. Luksemburgu 21 Shkurt 2008
16. Peru 22 Shkurt 2008
17. Belgjika 24 Shkurt 2008
18. Polonia 26 Shkurt 2008
19. Zvicra 27 Shkurt 2008
20. Austria 28 Shkurt 2008
21. Irlanda 29 Shkurt 2008
22. Suedia 04 Mars 2008
23. Holanda 04 Mars 2008
24. Islanda 05 Mars 2008
25. Sllovenia 05 Mars 2008
26. Finlanda 07 Mars 2008
27. Japonia 18 Mars 2008
28. Kanadaja 18 Mars 2008
29. Monako 19 Mars 2008
30. Hungaria 19 Mars 2008
31. Kroacia 19 Mars 2008
32. Bullgaria 20 Mars 2008
33. Lihtenshtajni 25 Mars 2008
34. Korea Jugore 28 Mars 2008
35. Norvegjia 28 Mars 2008
36. Republika e Ishujve Marshall 17 Prill 2008
37. Republika e Naurusë 23 Prill 2008
38. Burkina Faso 24 Prill 2008
39. Lituania 06 Maj 2008
40. San Marino 11 Maj 2008
41. Republika Çeke 21 Maj 2008
42. Liberia 30 Maj 2008
43. Sierra Leone 13 Korrik 2008
44. Kolumbia 06 Gusht 2008
45. Belize 07 Gusht 2008
46. Malta 21 Gusht 2008
47. Samoa 15 Shtator 2008
48. Portugalia 07 Tetor 2008
49. Mali i Zi 09 Tetor 2008
50. Maqedonia 09 Tetor 2008
51. Emiratet e Bashkuara Arabe 14 Tetor 2008
52. Malajzia 31 Tetor 2008
53. Mikronezia 05 Dhjetor 2008
54. Panama 16 Janar 2009
55. Republika e Maldiveve 19 Shkurt 2009
56. Republika e Palaut 09 Mars 2009
57. Republika e Gambias 07 Prill 2009
58. Mbretëria e Arabisë Saudite 20 Prill 2009
59. Unioni i Komoreve 19 Maj 2009
60. Mbretëria e Bahrainit 19 Maj 2009
61. Mbretërie Hashemite e Jordanit 08 Korrik 2009
62. Republika Domenikane 11 Korrik 2009
63. Zelanda e Re 09 Nëntor 2009
64. Republika e Malawit 16 Dhjetor 2009
65. Republika e Mauritanisë 13 Janar 2010
66. Mbretëria e Swazilandit 12 Prill 2010
67. Republika e Vanuatus 28 Prill 2010
68. Republika e Xhibutit 11 Maj 2010
69. Republika e Somalisë 19 Maj 2010
70. Republika e Hondurasit 03 Shtator 2010
71. Republika e Kiribatit 21 Tetor 2010
72. Tuvalu 18 Nëntor 2010
73. Katari 07 Janar 2011
74. Republika e Guinea-Bissau 10 Janar 2011
75. Sulltanati i Omanit 04 Shkurt 2011
76. Principata e Andorrës 08 Qershor 2011
77. Republika e Afrikës Qendrore 22 Korrik 2011
78. Republika e Guinea Conakry 16 Gusht 2011
79. Republika e Nigerit 16 Gusht 2011
80. Republika e Beninit 18 Gusht 2011
81. Santa Lucia 19 Gusht 2011
82. Republika Federale e Nigerisë 12 Shtator 2011
83. Republika e Gabonit 15 Shtator 2011
84. Bregu i Fildishtë 20 Shtator 2011
85. Kuvajti 11 Tetor 2011
86. Republika e Ganës 23 Janar 2012
87. Republika e Haitit 10 Shkurt 2012
88. Republika e Ugandës 17 Shkurt 2012
89. Sao Tome dhe Principe 13 Mars 2012
90. Brunei Darussalam 25 Prill 2012
91. Republika e Çadit 01 Qershor 2012
92. Papua Guinea e Re 28 Tetor 2012
93. Burundi 28 Tetor 2012
94. Timori Lindor 09 Nëntor 2012
95. Republika e Fixhit 19 Nëntor 2012
96. Saint Kitts dhe Nevis 28 Nëntor 2012

Stay Connected with MFA

Takim i radhës koordinues me ambasadorët dhe përfaqësuesit e shteteve të Kuintit për procesin e anëtarësimit të Kosovës në UNESCO dhe për proceset e tjera integruese

06.10.2015

Prishtinë, 6 tetor 2015 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ka pritur sot në takim pune ambasadorët dhe përfaqësuesit e shteteve të Kuintit në vazhdën e koordinimit...më shumë

Zëvendëskryeministri Thaçi uron homologun e tij Steinmeier me rastin e 25-vjetorit të ribashkimit të Gjermanisë

03.10.2015

Prishtinë, 3 tetor 2015 – Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar homologun e tij gjerman Frank-Walter Steinmeier dhe qytetarët e...më shumë