Na ndiqni në:

Zëvendësministri Berisha në kremtimin e meshës së Krishtlindjeve në Vatikan

Vatikan, 24 dhjetor 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, ambasadori Anton Berisha ka marrë pjesë në kremtimin e meshës së Krishtlindjeve nga Papa Françesku në Bazilikën e Vatikanit.

Me këtë rast, ambasadori Berisha ka falënderuar autoritetet për këtë mundësi të jashtëzakonshme pjesëmarrjeje, që siç ka thënë ai, është tregues i respektit dhe kujdesit së Selisë së Shenjtë ndaj popullit të Kosovës.

\"Në këto momente kremtimi e gëzimi, ju uroj për shume Mot. Shëndet, paqe e bekim në çdo familje të shtetit të Kosovës”, ka uruar zëvendësministri Berisha. 

Ministri i Jashtëm Pacolli dënon sulmin vetëvrasës në Kabul që raportohet se mori jetën e më shumë se 31 personaveSqarim për mediaZëvendësministri Dedaj: Arbëreshet janë krenaria heroike e Arbërisë!Fjalimet e Zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, dhe Kryetarit të Bashkisë së Kukësit, z. Bashkim Shehu, me rastin e nderimit të zëvendëskryeministrit të parë dhe ministrit të jashtëm, Behgjet Pacolli me titujt: Qytetar Nderi i Kukësit dhe Nderi i Qarkut Kukës