Na ndiqni në:

Zëvendësministri Dedaj ftohet në Bruksel

Prishtinë, 23 nëntor 2017 - Zevendësministri i Punëve të Jashtme të Republikes së Kosovës, z. Gjergj Dedaj është ftuar në Samitin për Ballkanin Perëndimore në Bruksel, të organizuar nga Miqt e Evropës, Qendra Rokfeler dhe institucionet e Bashkimit Europian.

Në këtë samit janë ftuar shumë zyrtar dhe autoritete të vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe kryeministrin e Shqiperisë, Edi Rama, pastaj zyrtarë të lartë të BE-së dhe autoritete të rëndësishme evuropiane, për të debatuar për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor.

Ministri i Jashtëm Pacolli dënon aktin e vrasjes së politikanit serb nga Kosova, Oliver IvanoviqMinistri i jashtëm Pacolli takoi ambasadorin e Francës në KosovëZëvendësministri i Jashtëm Anton Berisha në Vatikan takon Antoine CamilleriZëvendësministri i Jashtëm Anton Berisha i reagon patriarkut serb: Deklarimet e tij janë konstatime për keqardhje dhe jashtë frymës së festës