Na ndiqni në:

Ministri Hyseni për herë të parë në vizitë zyrtare në Shqipëri

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, z. Skender Hyseni udhëton sot për në Tiranë, në vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri.

Prishtinë, 2 shtator 2008

Ditën e nesërme, ministri Hyseni do të ketë një axhendë të ngjeshur me takime të nivelit të lartë shtetëror.

Përpos takimit me homologun e tij Basha, ministri Hyseni do të pritet në takime të veçanta edhe nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, Kryeministri Sali Berisha dhe Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli si dhe nga lideri i opozitës, Edi Rama. 

Ministri i Jashtëm Pacolli prezanton prioritetet e politikës së jashtme para studentëve të Universitetit të Vjenës dhe LidosSqarim përkitazi me nxjerrjen e vendimeve për vazhdim të mandatit të përfaqësuesve diplomatik nga Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Behgjet PacolliZëvendës-ministrja e Jashtme Vuniqi takoi delegacionin suedez, diskutohet mundësia e investimeve suedeze në KosovëMinistri i Jashtëm Pacolli dënon aktin e vrasjes së politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq