Na ndiqni në:

MPJ i bashkohet botës demokratike kundër provokimeve të fundit nga Koreja e Veriut

Prishtinë, 18 prill 2012 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, ka përcjellë me shqetësim zhvillimet e fundit në lindje të largët, pas paralajmërimeve të Koresë së Veriut për lansimin e një rakete në hapësirë.

MPJ e Kosovës i bashkohet botës demokratike perëndimore kundër këtyre përpjekjeve provokuese dhe të rrezikshme për sigurinë, stabilitetin dhe paqen në rajonin e atjeshëm dhe mbarë botën.

 

Ministri i Jashtëm Pacolli: Rekomandimi pozitiv për liberalizimin e vizave një moment i rëndësishëm historik për vendin dhe qytetarëtSekretari i Përgjithshëm i MPJ-së, Fitim Sadiku, takoi zyrtaren e lartë gjermane, Kerstin Zielosko-Labonte, diskutohet për bashkëpunimin reciprok Ministri i Jashtëm Pacolli priti homologun maqedonas Dimitrov, marrëdhëniet në mes dy vendeve shembull i bashkëpunimit në rajon Zëvendësministri i Jashtëm Gjergj Deda vizitë zyrtare në Itali, kërkon thëllimin e bashkëpunimit mes dy vendeve