Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendës Ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, takon homologun e saj nga Shqipëria, Etjen Xhafa, diskutohet përgatitja e agjendës së mbledhjes së dy QeverivePrishtinë, 24 Tetor 2017 – Zëvendës Ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Rejhan Vuniqi, ka pritur në një takim homologun e saj...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në takim me homologen e tij bullgare Zaharieva: Mbështetja e Bullgarisë për Kosovën shumë e rëndësishme, synojmë rritjen e shkëmbimit tregtar Prishtinë, 19 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, priti në...më shumë
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në takimin me stafin e MPJ-së: Imazhi i Kosovës duhet të përmirësohetPrishtinë, 19.10.2017 – Respekt ndaj njëri tjetrit, dashuri për punën, shtim të përgjegjësisë ndaj Institucionit, qasje më kreative dhe rritje edhe...më shumë
Konkurs për përzgjedhjen e Fotografive dhe Shkrimeve më të mira për promovimin e Kosovës për vitin 2017Me iniciativën e Zëvendës-Kryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Ministria e Punëve të Jashtme i bën thirrje...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon diplomaten e Luksemburgut, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave dhe bashkëpunim ekonomikPrishtinë, 12 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, priti në...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli i adresohet ministerialit të Grupit të VishegraditBudapest, 11 Tetor 2017 – Gjatë sesionit plenar të ministerialit të Grupit të Vishegradit, ku morën pjesë shefat e diplomacisë së Hungarisë,...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2381