Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Pacolli pritet nga homologu i Maltës Abela, pajtohen për Forum Ekonomik në mes dy vendeveValletta, 1 Nëntor, 2017 – Në vazhdim të vizitës së tij zyrtare në Maltë, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli pritet nga Presidentja e Maltës, Coleiro Preca, pritet Memorandum Bashkëpunimi në mes dy vendeveValletta, 1 Nëntor, 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Z. Behgjet Pacolli, gjatë...më shumë
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, vizitë në MaltëPrishtinë, 1 nëntor 2017 – Gjatë qëndrimit në Maltë, ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, e nisi aktivitetin e tij, në takimin me Presidentin e...më shumë
Komunikatë për mediaPrishtinë, 31 Tetor 2017 – Ministria e Punëve të Jashtme deri më tash nuk ka pranuar asnjë dokument zyrtarë në lidhje me raportimet se kinse Republika e...më shumë
Zëvendës-Kryeministri Pacolli takon Kryeministrin e Turqisë Yildrim, Kosova dhe Turqia do të thellojnë marrëdhëniet bilaterale Prishtinë, 27 Tetor 2017 – Në përfundim të vizitës së tij në Turqi, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i...më shumë
Mbahet Forumi Ekonomik –Kosovë Turqi, Pacolli fton bizneset turke të rrisin investimet në KosovëPrishtinë, 27 Tetor 2017 – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Turqi, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2381