Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri i Jashtëm Pacolli shpreh keqardhje dhe e dënon ashpër sulmin në Teksas të ShBA-vePrishtinë, 5 Nëntor 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, shpreh keqardhje dhe dënon ashpër sulmin e sotshëm, që ndodhi në një...më shumë
Deklaratë për media e Ministrit të Jashtëm Pacolli në lidhje me deklarimet e Ambasadorit rus në Beograd, Alexander Chepurin"E lexova me vëmendje të shtuar deklaratën e Ambasadorit rus në Beograd, Alexander Chepurin, i cili sipas raportimeve të mediave, ndër të tjera, kishte...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova model suksesi për ndërtimin e paqes, bashkëjetesës në mes komuniteteve dhe tolerancës ndër-fetareValletta, 2 nëntor, 2017 – Kosova, me përvojën e saj në ndërtimin e paqes, bashkë-jetesën në mes komuniteteve dhe tolerancën ndër-fetare mund...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli dënon fuqishëm sulmin në Nju JorkPrishtinë, 2 nëntor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behxhet Pacolli, ka...më shumë
Ministri Pacolli pritet nga homologu i Maltës Abela, pajtohen për Forum Ekonomik në mes dy vendeveValletta, 1 Nëntor, 2017 – Në vazhdim të vizitës së tij zyrtare në Maltë, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli pritet nga Presidentja e Maltës, Coleiro Preca, pritet Memorandum Bashkëpunimi në mes dy vendeveValletta, 1 Nëntor, 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Z. Behgjet Pacolli, gjatë...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379