Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ambasadori Norvegjisë priti Zëvendësministrin e jashtëm, Gjergj DedajPrishtinë, 9 janar 2018 - Ambasadori i Norvegjisë, Shkëlqesia e Tij, Pjer Strand Sjaatad, priti në një takim Zëvendësministrin e Jashtëm, z. Gjergj Dedaj.më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në takimin me homologun nga Emiratet të Bashkuara Arabe: EBA do të rrisë mbështetjen për njohje dhe anëtarësim në Organizata Ndërkombëtare Abu Dhabi, 8 Janar 2018 – Në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në shtypin e Emirateve e Bashkuara Arabe: Nuk e harrojmë kontributin e Sheikh Zayedit për ndihmën e Emirateve dhënë KosovësAbu Dhabi, 8 Janar 2018 - Vizita e Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, në Emiratet...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në Emirate të Bashkuara Arabe, flet për shtet-ndërtimin dhe ndërlikimet në diplomaciAbu Dhabi, 7 Janar 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka nisur vizitën e tij dy-ditore në Emiratet e Bashkuara Arabe. më shumë
Ministri i jashtëm Pacolli takoi ambasadorin e Francës në KosovëPrishtinë, 5 janar 2018 – Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, priti në një takim të veçantë ambasadorin e jashtëzakonshëm dhe...më shumë
Zëvendësministri i Jashtëm Anton Berisha i reagon patriarkut serb: Deklarimet e tij janë konstatime për keqardhje dhe jashtë frymës së festësPrishtinë, 04 Janar 2018 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, ka reaguar ndaj deklaratës se...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2428