Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Nënshkruhet Marrëveshje Mirëkuptimi në mes të MPJ-së MAP-it dhe Ambasadës Franceze për bashkëpunim në “Avancimin e Mësimit të Gjuhës Frënge për Zyrtarët e Lartë të Qeverisë dhe Bashkëpunimit në Fushën e Aktiviteteve për Promovimin e Frankofonisë në Kosovë”Prishtinë, 29 Mars 2018 – Gjatë një ceremonie zyrtare të mbajtur, sot në ambientet e Ministrisë së Punëve të Jashtme është nënshkruar...më shumë
Deklaratë për mediaPrishtinë, 26 Mars 2018 – Në kohën kur Republika e Kosovës dhe Republika e Serbisë kanë hyrë në një fazë përfundimtare të dialogut...më shumë
Ministri i jashtëm Pacolli pret në takim homologen e tij nga Austria, Dr. Karin KneisslPrishtinë, 26 Mars 2018 – Mbështetja e fuqishme austriake për Kosovën është dëshmuar gjatë historisë dhe si e tillë do të vazhdojë...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli uron Greqinë për 197 vjetorin e Pavarësisë, thërret që ta rishqyrtojnë njohjen e KosovësPrishtinë, 25 Mars 2018 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm, z.Behgjet Pacolli, ka uruar shtetin dhe popullin grek me rastin e shënimit të...më shumë
Zëvendës-ministrja Vuniqi në Samitin Ekonomik Kosovë-Turqi në Bursa, fton afaristët të investojnë në KosovëBursa, 23 Mars 2018 – Kosova, si një vend i ri dhe dinamik ofron një sërë përparësish krahasimore siç janë, popullsia e re dhe mjaft mirë e...më shumë
Britania e Madhe do t’i japë energji dhe ide të reja bashkëpunimit të 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor, u konfirmua prej ambasadorit Endrju Peixh (Andrew Page) i ngarkuar për Samitin e LondrësPrishtinë, 23 Mars 2018 - Ministri i jashtëm i Kosovës, njëherazi, zëvendëskryeministër i parë, Behgjet Pacolli, priti ambasadorin britanik të ngarkuar me...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2526