Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takohet me Presidentin e Italisë Mattarella, Italia do të mbështet fuqishëm KosovënRomë, 6 Korrik 2018 – Në vazhdën e vizitave nëpër kryeqytetet evropiane dhe me qëllim të faktorizimit ndërkombëtarë të Kosovës, sot...më shumë
Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, viziton Italinë: do të pritet nga Presidenti Italian Mattarella dhe autoritete të tjeraRomë, 6 Korrik 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, do të qëndrojë sot dhe nesër për...më shumë
Deklaratë e Ministrit të Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, në lidhje me lajmet e rreme dhe propagandën serbePrishtinë, 5 Korrik 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, e vlerëson si vazhdim të propagandës...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takoi ambasadorin jorezident të Pakistanit në Kosovën, në fokus rritja e bashkëpunimit tregtarPrishtinë, 2 Korrik 2018 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në një takim Ambasadorin e ri...më shumë
Zëvendësministri i Jashtëm Besnik Hoti priti në takim ‘Atletin e Memories’ Idriz ZogajPrishtinë, 2 korrik 2018 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Besnik Hoti, ka pritur sot në takim Idriz Zogajn, i cili ka...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli uron Ruandën për 56 vjetorin e ditës Kombëtare, i bën thirrje për ri-shqyrtimin e njohjesPrishtinë, 1 Korrik 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka uruar përfaqësuesit e Institucioneve dhe...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2626