Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendës - Kryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pret ambasadorin e Austrisë, Kosova dhe Austria me plan veprimi për marrëdhëniet dy-palëshePrishtinë, 3 Tetor 2017 – Kosova dhe Austria do të kenë një plan veprimi dy-palësh me qëllim të thellimit dhe zgjerimit të mëtejmë të...më shumë
Zv/Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli në Shkollën Diplomatike për diplomat të rinj: Kosova model suksesi për diplomacinë ndërkombëtarePrizren, 2 Tetor 2017 – Nën organizimin e Akademisë Diplomatike nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe me mbështetje të Fondacionit gjerman Friedrich Ebert Stiftung,...më shumë
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon fuqimisht sulmin barbar, që ndodhi në Marseille të FrancësPrishtinë, 1 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, dënon fuqimisht aktin...më shumë
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli dënon fuqimisht sulmin e ulët dhe qyqar që ndodhi në qytetin Edmonton në KanadaPrishtinë, 1 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, shpreh shqetësimin e tij...më shumë
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli takohet me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së Mogherini, kërkon përshpejtimin e liberalizimit të vizaveBruksel, 29 Shtator 2017 – Zëvendës-Kryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, z. Behgjet Pacolli, i ka thënë numrit një të diplomacisë së...më shumë
Zëvendës-Kryeministri dhe Ministri i Jashtëm Pacolli pritet në selinë qëndrore të NATO-s, ri-konfirmohet vazhdimi i mbështetjesBruksel, 28 Shtator – 2017 – Në vazhdim të vizitës zyrtare në Bruksel, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2604