Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendësministri Demaj, në Forumin për Investime dhe Tregti Kosovë – TurqiStamboll, 19 tetor 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj, ka shoqëruar ministren e Tregtisë dhe...më shumë
Ministri Hoxhaj në Suedi, merr mbështetjen për vizat dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës (VIDEO)Stockholm, 18 tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Stockholm homologen e tij suedeze, Margot Wallström, me...më shumë
Fuqizohet Traktati për ndihmë të ndërsjellë juridike në çështje penale ndërmjet Kosovës dhe ItalisëPrishtinë, 18 tetor 2016 – Është ratifikuar dhe ka hyrë në fuqi nga 20.09.2016, Traktati për ndihmë të ndërsjellë juridike në...më shumë
Murtezaj në Washington merr përkrahje për forcimin e shtetësisë së KosovësWashington, 18 tetor 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara...më shumë
Ministri Hoxhaj udhëtoi për vizitë zyrtare në SuediPrishtinë, 17 tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Suedi.më shumë
Akademia Diplomatike e MPJ-së organizon trajnimin për çështje konsullorePrishtinë, 17 tetor 2016 - Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme në bashkëpunim me Departamentin për Çështje Konsullore...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378