Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Hoxhaj pret edhe investime direkte nga Luksemburgu në KosovëPrishtinë, 25 tetor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar ministrin e Luksemburgut për Bashkëpunim...më shumë
Ministri Hoxhaj priti në takim njoftues shefen EULEX-it, Alexandra PapadopoulouPrishtinë, 24 tetor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në një takim njoftues shefen e misionit të...më shumë
Fuqizohet Traktati për Ekstradim ndërmjet Kosovës dhe ItalisëPrishtinë, 20 tetor 2016 – Ratifikohet dhe hyn në fuqi nga data 30.09.2016, Traktati për Ekstradim ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe...më shumë
Ministri Hoxhaj kërkon bashkëpunim më të thellë ekonomik me Bavarinë në GjermaniMynih, 20 tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në kuadër të vizitës në Mynih të Gjermanisë, ka...më shumë
Kosova mirëpret Shqipërinë në Konsullatën e Përbashkët në Mynih, Ministrat Hoxhaj, Bushati dhe Merk prejnë shiritin (VIDEO)Mynih, 19 Tetor 2016 – Kosova ka mirëpritur Shqipërinë në Mynih, në Konsullatën e Përbashkët që është hapur nga të dyja shtetet ku...më shumë
Ministri Hoxhaj në Mynih, flet për potencialet investuese në Kosovë në Forumin për Bashkëpunim Ekonomik të Ballkanit PerëndimorMynih, 19 Tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj pas përfundimit të vizitës në Suedi po qëndron në Mynih të Gjermanisë, ku po merr...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378