Na ndiqni në:

Lajme - MPJ

Ministri i Jashtëm Pacolli: Katari do të mbështesë fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në Organizata NdërkombëtarePrishtinë, 24 Tetor 2017 – Shteti i Katarit ka mbështetur dhe qëndruar pranë Kosovës në të gjitha proceset dhe do të vazhdojë t’i jap...më shumë
Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, nesër, më datë 25 Tetor, 2017 do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.Në kuadër të vizitës së tij të parë zyrtare në Maqedoni, kreu i diplomacisë së Kosovës do të takohet fillimisht me homologun e tij maqedon,...më shumë
Zëvendës Ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, takon homologun e saj nga Shqipëria, Etjen Xhafa, diskutohet përgatitja e agjendës së mbledhjes së dy QeverivePrishtinë, 24 Tetor 2017 – Zëvendës Ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, Rejhan Vuniqi, ka pritur në një takim homologun e saj...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në takim me homologen e tij bullgare Zaharieva: Mbështetja e Bullgarisë për Kosovën shumë e rëndësishme, synojmë rritjen e shkëmbimit tregtar Prishtinë, 19 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, priti në...më shumë
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në takimin me stafin e MPJ-së: Imazhi i Kosovës duhet të përmirësohetPrishtinë, 19.10.2017 – Respekt ndaj njëri tjetrit, dashuri për punën, shtim të përgjegjësisë ndaj Institucionit, qasje më kreative dhe rritje edhe...më shumë
Konkurs për përzgjedhjen e Fotografive dhe Shkrimeve më të mira për promovimin e Kosovës për vitin 2017Me iniciativën e Zëvendës-Kryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Ministria e Punëve të Jashtme i bën thirrje...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2323