Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Hoxhaj udhëton drejt Polonisë, merr pjesë në Forumin e vendeve të Vishegradit dhe Ballkanit PerëndimorVarshavë, 28 nëntor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar sot për në Poloni, ku do të...më shumë
MPJ dënon ashpër sulmin ndaj Konsullatës së Përgjithshme të Turqisë në Prizren, marrëdhëniet me Turqinë janë të shkëlqyeraPrishtinë, 28 Nëntor 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon ashpër sulmin ndaj Konsullatës së Përgjithshme...më shumë
Hoxhaj në Bruksel: Sot u shënuan dy ngjarje të rëndësishme që e përafrojnë Kosovën me BE-nëBruksel, 25 Nëntor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës ka marrë pjesë në takimin e parë të Këshillit të Stabilizim Asociimit...më shumë
MPJ e Kosovës dhe Shqipërisë funksionalizojnë Sekretariatin e përbashkët Prishtinë, 25 nëntor 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj dhe homologia e tij nga Republika e...më shumë
Zëvendësministri Demaj takoi ambasadorin ganez në Ankara, Ibrahim AbazPrishtinë, 25 nëntor 2016 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj, ka takuar ambasadorin e Ganës në Ankara,...më shumë
Hoxhaj e Mogherini nënshkruajnë marrëveshjen për qasjen në programet e BE-së, shumë mundësi për KosovënBruksel, 25 nëntor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot përfaqësuesen e lartë të BE-së...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379