Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendësministri Dedaj ftohet në BrukselPrishtinë, 23 nëntor 2017 - Zevendësministri i Punëve të Jashtme të Republikes së Kosovës, z. Gjergj Dedaj është ftuar në Samitin për...më shumë
Deklaratë e Ministrit të Jashtëm, z. Behgjet Pacolli, në lidhje me vendimin e Tribunalit të Hagës për dënimin e Ratko Mlladiq-it, për gjenocid dhe krime të luftës“Institucionet dhe qytetarët e Republikës së Kosovës mirëpritën vendimin e Tribunalit të Hagës, i cili e dënoi me burgim të përjetshëm...më shumë
Ministri Pacolli pjesë e ministerialit të OBI-it në Stamboll, takon përfaqësues shtetesh njohëse dhe jo-njohëseStamboll, 22 Nëntor, 2017 - Me ftesë të Qeverisë së Republikës së Turqisë, Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i...më shumë
Ministri Pacolli pret Ambasadoren greke, diskutohet mbi nivelin e marrëdhënieve dy-palëshePrishtinë, 21 Nëntor 2017 – Në kuadër të takimeve të shumta që kishte gjatë ditës me korin diplomatik rezident dhe jo-rezident në Kosovë,...më shumë
Ministri Pacolli: Kosova dhe Sllovakia duhet të ngritin nivelin e përfaqësimit diplomatik dhe intensifikojnë marrëdhëniet ekonomikePrishtinë, 21 Nëntor 2017 – Ngritja e nivelit të përfaqësimit diplomatik rezident në mes Kosovës dhe Sllovakisë dhe rritja e bashkëpunimit ekonomik...më shumë
Kongresmeni Engel njeh kontributin e Ministrit Pacolli për njohje, Pacolli kërkon shtimin e prezencën amerikanePrishtinë, 21 Nëntor 2017 – Gjatë një mëngjesi pune të zhvilluar sot me Zëvendëskryeministrin e Parë dhe Ministrin e Jashtëm, z. Behgjet...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2602