Na ndiqni në:

Lajme MPJ

 Kosova dhe Austria fuqizojnë marrëveshjen për bashkëpunim financiarPrishtinë, 4 maj 2017 – Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e Austrisë kanë fuqizuar marrëveshjen për bashkëpunim financiar ndërmjet dy...më shumë
Hoxhaj takon homologun belg: Mbështetje për anëtarësim në organizata të reja pas asaj të DoganaveBruksel, 03 maj 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ministrin e Jashtëm të Belgjikës, Didier Reynders, në...më shumë
Hoxhaj në Bruksel, formohet Grupi i Miqësisë në mes të Kosovës dhe Parlamentit EvropianBruksel, 03 maj 2017 – Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar...më shumë
Hoxhaj takon Mogherinin dhe Hahn, diskutojnë liberalizimin e vizave, MSA-në dhe zhvillimet në rajonBruksel, 02 maj 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica...më shumë
Hoxhaj telefonatë urimi me homologun malazez: Hyrja në NATO garanci për sigurinë në BallkanPrishtinë, 29 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar sot bisedë telefonike me homologun e tij nga Mali i Zi, Srdjan...më shumë
Hoxhaj takon drejtoreshën e BE-së për Ballkanin, rajoni të ardhmen e ka në BEPrishtinë, 28 prill 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim drejtoreshën e BE-së për Evropën...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2468