Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hyseni dhe homologu i tij maqedonas, nёnshkruajnё aktin e vendosjes sё marrёdhёnieve diplomatikePrishtinё, 18 tetor 2009 - Nё orёt e vona tё mbrёmjes, tё shtunёn, me 17 tetor 2009, Ministri i Punёve tё Jashtme i Republikёs sё...më shumë
Fjala e ministrit Skender Hyseni nё Kёshillin e Sigurimit tё Kombeve tё BashkuaraFjala e ministrit Hyseni ne Keshillin e Sigurimit
Nju Jork
15 tetor 2009
I nderuari President i Kёshillit,
Tё nderuar Shkёlqesi, Mё lejoni...
më shumë
Ministri Hyseni shprehu mirënjohjen për punën e madhe që bëjnë trupat e NATO-s në Kosovë Përpos takimeve të shumta që ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni ka patur në Parlamentin Evropian, ai është pritur, në një...më shumë
Ministri Hyseni e konsideron të rëndësishme mbështetjen e Kosovës nga Parlamenti EvropianMinistri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni po ashtu, gjatë qëndrimit të tij në Bruksel ka takuar edhe Raportuesen për Kosovën në...më shumë
Ministri Hyseni takoi Kryesuesin e Delegacionit për Evropën Juglindore të Parlamentit Evropian, z. Eduard KukanGjatë qëndrimit në Belgjikë, Ministri Hyseni është takuar edhe me Kryesuesin e Delegacionit për Evropën Juglindore të Parlamentit Evropian, z. Eduard...më shumë
Ministri Hyseni u takua në Bruksel me homologun e tij belg, Yves LetermeGjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri Hyseni ka pasur një takim shumë miqësor dhe përmbajtësor me Ministrin e Punëve të Jashtme të...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2557