Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Fjala e Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Z. Skender Hyseni në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara Faleminderit shumë për mundësinë e dhënë që t'ju njoftoj, anëtarë të nderuar të Këshillit të Sigurimit, për të arriturat e...më shumë
Ministri Hyseni kërkoi liberalizimin e vizave për KosovënMinistri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni priti sot në një takim pune Pierre Mirel, Drejtor i Drejtoratit për Zgjerim në Komisionin Evropian.më shumë
Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Norvegjisë të shkëlqyeraMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni priti sot, në një takim pune, Sekretaren e Shtetit Norvegjez Znj.Elisabeth Walaas. Gjatë...më shumë
Ministri Hyseni ia dërgoi Komisionit për Politikë të Jashtme listën e ngushtë më emrat e kandidatëve për ambasadorëPas konsultimeve me presidentin dhe kryeministrin, sot, ministri Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Skender Hyseni, ia ka përcjellë Komisionit për...më shumë
Ministri Hyseni u takua me Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe Në një takim të përzemërt dhe përmbajtësor në mjediset e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, Ministri i Jashtëm i...më shumë
Jordania ёshtё duke shqyrtuar seriozisht njohjenMinistri i Punëve të jashtme i Kosovës, Skender Hyseni, i cili po qëndron në Nju - Jork, në një vizitë me karakter lobues, në ditën e tretë ka...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2504